Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRektor UTP na jeden dzień zrzeknie się swojej funkcji

Rektor UTP na jeden dzień zrzeknie się swojej funkcji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 styczeń 2021 00:47
Rektor UTP na jeden dzień zrzeknie się swojej funkcji Fot: UTP

W niedzielę 31 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 29. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy na licytację na portalu aukcyjnym Allegro wystawia możliwość zostanie rektorem tej uczelni. Insygnia lektorskie założy osoba, która do 6 lutego zaoferuje najwięcej, oczywiście na rzecz WOŚP.

 

Dzień objęcia funkcji rektora będzie do ustalenia, ale przygotowano na niego dość ciekawy program, począwszy od odebrania symbolicznego aktu przekazania stanowiska przez urzędującego rektora prof. Marka Adamskiego, który w przyszłości będzie dla zwycięzcy akcji ciekawą pamiątką, po spotkanie z władzami uczelni i konferencję prasową dla mediów. Będzie to też okazja, aby z bliska poznać całą uczelnię. W planach jest też sesja fotograficzna w rektorskiej todze.

 

- Zachęcam do licytacji i dzielenia się dobrem. W odpowiedzi na nie, ja podzielę się swoim stanowiskiem i obowiązkami –mówi prof. Marek Adamski, Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

 

Tegoroczny 29. Finał WOŚP jest dość specyficzny z uwagi na pandemię, jego termin już raz był przekładany. W niedzielę nie zobaczymy na pewno takich atrakcji jak w ubiegłych latach. Udało się już jednak do tej pory, czyli jeszcze przed finałem – zebrać ponad 30 mln zł. Te pieniądze posłużą na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu