Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRząd nie przewiduje rekompensat dla bydgoskiego lotniska za ostatnie perturbacje

Rząd nie przewiduje rekompensat dla bydgoskiego lotniska za ostatnie perturbacje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 31 styczeń 2021 00:18
Rząd nie przewiduje rekompensat dla bydgoskiego lotniska za ostatnie perturbacje Fot: PLB

Do ostatniego tygodnia marca nad bydgoskim lotniskiem będą latały głównie ptaki, bowiem nie planuje się żadnych lotów rejsowych. Dopiero na przełomie marca i kwietnia swoje loty planują wznowić irlandzkie linie lotnicze RyanAir, które przestały latać pod koniec grudnia, w związku z wprowadzonym przez rząd zakazem lotów z Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego, że zaczęły pojawiać się pytania, czy rząd zrekompensuje Portowi Lotniczemu Bydgoszcz skutki wprowadzonego zakazu.

Przed świętami doszło do ograniczenia ruchu lotniczego pomiędzy krajami Unii Europejskiej a Wielką Brytanią, w związku ze stwierdzeniem brytyjskiej mutacji COVID-19. Zanim wprowadzony został zakaz lotów z wysp do Polski, podległe Skarbowi Państwa PLL LOT podjęły się kontrowersyjnej decyzji podstawienia dodatkowych samolotów do Londynu, z bardzo wysokimi cenami biletów. Działanie budzi kontrowersje, bowiem celem rządu było ograniczenie ryzyka przedostania się nowej mutacji do Polski, czemu przeczy kumulowanie się pasażerów poprzez dodatkowe loty jednego dnia.

 

Zakaz obowiązywał prawie do połowy stycznia. Po tym okresie linie RyanAir nie wznowiły jednak póki co lotów do Bydgoszczy. Dla bydgoskiego lotniska opierające się głównie o skomunikowanie z Wielką Brytanią i Irlandią nie był to korzystny zbieg okoliczności.

 

Poseł Jan Szopiński zwrócił się z interpelacją, czy w związku z powyższym zakazaniem lotów z Wielkiej Brytanii, Port Lotniczy Bydgoszcz może liczyć na dodatkowe rekompensaty. Wiceminister Marcin Horała daje do zrozumienia, że nie - Na dzieńdzisiejszy nie przewiduje siętego typu bezpośredniejpomocy finansowej dla portów lotniczych.

 

Horała podkreśla ponadto, że bydgoskie lotnisko otrzymało rekompensatę za okres, na który zgodę wyraziła Komisja Europejska, od 15 marca do 30 czerwca – jest to kwota ok. 200 tys. zł. W odpowiedzi na interpelacje nie pada zapowiedź o planowanym wystąpieniu do Komisji Europejskiej o pomoc za okres grudzień – styczeń, stąd też za ten okres nie ma co się spodziewać pomocy.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu