Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPopek zaśpiewał w bydgoskim ,,internetowym” koncercie WOŚP

Popek zaśpiewał w bydgoskim ,,internetowym” koncercie WOŚP

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 31 styczeń 2021 19:48

Zamknięte kawiarnie i restauracje, nieczynne galerie handlowe – to krajobraz ostatnich tygodni, który narzuciła nam epidemia COVID-19, w takiej sytuacji nie mogło być mowy organizacji koncertu plenerowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tak jak to było w ostatnich latach. Zresztą koncertów zabraniają również przepisy. Pandemia sprawiła ,że wiele wydarzeń przeniosło się do internetu – w przestrzeni internetowej zaistniał zatem tegoroczny koncert w ramach 29. Finału WOŚP.

 

W Bydgoszczy Orkiestra grała w Miejskim Centrum Kultury, za pośrednictwem transmisji na żywo w serwisie YouTube. Wystąpili dzisiaj: Szkoła tańca Bohema, Adam Perzan, Corey Sanders, Remigiusz Kuźmiński Sztywny Pal Azji, BydziaComBand, Kubańczyk i Popek.

 

 

Osoby, które postanowiły w niedzielę wyjść na ulicę, aby się przespacerować, czy odwiedzić sklepy wielkopowierzchniowe (przypada dzisiaj niedziela handlowa), mogły napotkać się na wolontariuszy kwestujących na rzecz WOŚP. W tym roku popularne są też puszki internetowe, gdzie można wesprzeć WOŚP nie wychodząc z domu. Wiele sklepów od kilku tygodni kwestuje też zachęcając do wrzucenia kilku złotych do puszki przy kasie. Z powodu dość nietypowej formuły, zapewne wstępne bydgoskie rozliczenie 29. Finału WOŚP pojawi się za kilka dni.

 

Na godzinę 20 w niedzielę WOŚP zebrał w skali Polski 82,3 mln zł. Zapewne rekordu z ubiegłego roku – ponad 186 mln zł nie uda się pobić, ale jak przyznaje dyrygent Orkiestry Jerzy Owsiak – wiele osób boryka się ze skutkami recesji, są przedsiębiorcy nie mogący prowadzić swojej działalności normalnie, stąd też nasze możliwości pomocy są mniejsze niż w ubiegłych latach.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu