Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUlica Focha została na kilkadziesiąt minut zablokowana przez manifestujących. Otoczyła ich policja

Ulica Focha została na kilkadziesiąt minut zablokowana przez manifestujących. Otoczyła ich policja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 luty 2021 22:24

W poniedziałek, kolejny dzień, protestowano przeciwko opublikowanemu w ubiegłym tygodniu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, zakazującego aborcji eugenicznej. W zgromadzeniu udział wzięło około 50 osób, policjantów pilnujących zgromadzenia było najprawdopodobniej znacznie więcej, tylko w Starym Porcie zaparkowanych było 9 dużych radiowozów.

,,Aborcja nie policja” - takie było hasło poniedziałkowego protestu, który rozpoczął się przy ulicy Gdańskiej, pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Padały gorzkie słowa wobec piątkowych działań policyjnych, o których przez cały poniedziałek mówiły ogólnopolskie media. Następnie zgromadzeni chodnikiem przeszli w kierunku ulicy Focha, zaś przechodząc na pasach, w pewnym momencie się zatrzymali i usiedli na jezdni, blokując ruch.

 

Policja kilkukrotnie wezwała uczestników do zejścia z jezdni, do czego duża część uczestników się dostosowała schodząc na chodnik. Po chwili kilkudziesięciu funkcjonariuszy otoczyło osoby pozostałe na środku jezdni i wezwali do przygotowania dokumentów tożsamości, w celu przeprowadzenia czynności legitymowania. Wśród osób pozostałych był przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Bydgoszczy, radny Robert Langowski. Nie doszło jednak do przepychanek, a w pewnym momencie uczestnicy zgromadzenia postanowili zejść z jezdni i wyruszyć w kierunku Starego Rynku.

 

Do blokowani jezdni doszło także później na Wełnianym Rynku.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu