Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMarszałek do radnych Bydgoszczy w sprawie kolei: Sprzeciw i dezaprobatę zamieńmy na współpracę

Marszałek do radnych Bydgoszczy w sprawie kolei: Sprzeciw i dezaprobatę zamieńmy na współpracę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 luty 2021 10:38

W grudniu Rada Miasta Bydgoszczy wystosowała do marszałka województwa apel, w którym wyrażono dezaprobatę wobec daleko idących cięć w połączeniach kolejowych, w stanowisku nawiązano także do opóźnień w realizacji inwestycji kolejowych. Grudniowe decyzje zarządu województwa spotkały się z wieloma listami krytycznymi, również od ministrów, piszący skarżą się jednak na brak odpowiedzi od marszałka. Z tego powodu odpowiedź udzielona Radzie Miasta Bydgoszczy staje się wydarzeniem.

Rozumiem, że sprzeciw wyrażony w formie apelu to standardowa procedura stosowana przez Państwa jako forma prowadzenia dialogu między samorządami i sposób na szukanie odpowiedzi czy wyjaśnień – komentuje stanowisko bydgoskiego samorządu marszałek Piotr Całbecki.

 

Dalej marszałek wskazuje – Odniosę się jedynie do jednego brakującego w nim wątku – pieniędzy.

 

Zdaniem marszałka dobrze by było, gdy bydgoski samorząd włączył się we współpracę w organizację przewozów pasażerskich, w tym też podmiejskich, co w praktyce wiązać miałoby się w partycypacji w kosztach utrzymania przewozów z budżetu miasta, czy np. za pośrednictwem wspólnego budżetu Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

 

Sądzę, że jeśli ,,sprzeciw” i ,,dezaprobatę” zamienimy na współpracę i wsparcie, to przyniesie lepszy skutek – podkreśla marszałek.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu