Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanie powoli otrzymują worki na śmieci

Bydgoszczanie powoli otrzymują worki na śmieci

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 lipiec 2013 19:31

Firmy zgodnie z harmonogramem odbierają odpady, a przy okazji dostarczają mieszkańcom Bydgoszczy worki na posegregowane odpady. Duża część bydgoszczan zna już też terminy kiedy te worki będą odbierane.

Do 16 lipca taką informacje ma przekazać odbiorcom także firma Remondis w obsługiwanych przez siebie sektorach.

 

Odpady zmieszane będą odbierane co tydzień (mieszkania wielorodzinne) i co dwa tygodnie (domki jednorodzinne). W przypadku żółtych worków z tworzywami sztucznymi i papierem oraz zielonych ze szkłem standardowo będą one odbierane co 28 dni. Co jest jednak ważne, jeżeli dane gospodarstwo domowe ma problemy z trzymaniem worków przez tak długi czas, to można poprosić firmę odbierającą odpady, o częstsze wizyty. Nie będzie z tego powodu pobierana żadna dodatkowa opłata.

 

Pojawią się także worki brązowe na tzw. odpady zielone. Czyli gałęzie, czy skoszoną trawę. Które będą odbierane od lipca do października raz w miesiącu. Musimy jednak pamiętać, że potrzebę odbioru takich odpadów musimy  wyrazić firmie obsługującej sektor w którym mieszkamy. Za to także nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty.

 

Harmonogramy dla poszczególnych sektorów dostępne są na stronie:

http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/aktualnosci-2013-lipiec/Zasady_odbioru_odpad_w.aspx#1

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Nad Brdę zawitały potencjalne przyszłe gwiazdy piłki nożnej

  Nie raz zdarzało się, że na turniejach młodzieżowych błyszczeli przyszłe gwiazdy światowego futbolu. Dzisiaj w Polsce rozpoczynają się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, o godzinie 20:30 na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii zmierzy się w ramach rozgrywek grupy B z Ekwadorem.

  Etykiety: Fifa U20
 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • W Polsce mamy zbyt mało terminali multimodalnych. Wykorzystajmy to jako region

  Kilkadziesiąt metrów muzealnych okrętów ,,ORP Błyskawica” oraz ,,Dar Pomorza” rozpoczęło się w środę forum poświęcone przyszłości branży intermodalnej w Polsce i w Europie. Konferencję ,,Intermodal-Cargo-Innowacje” organizowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury.

  Etykiety: Emilianowo Gdynia TENT
 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.