Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanie powoli otrzymują worki na śmieci

Bydgoszczanie powoli otrzymują worki na śmieci

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 lipiec 2013 19:31

Firmy zgodnie z harmonogramem odbierają odpady, a przy okazji dostarczają mieszkańcom Bydgoszczy worki na posegregowane odpady. Duża część bydgoszczan zna już też terminy kiedy te worki będą odbierane.

Do 16 lipca taką informacje ma przekazać odbiorcom także firma Remondis w obsługiwanych przez siebie sektorach.

 

Odpady zmieszane będą odbierane co tydzień (mieszkania wielorodzinne) i co dwa tygodnie (domki jednorodzinne). W przypadku żółtych worków z tworzywami sztucznymi i papierem oraz zielonych ze szkłem standardowo będą one odbierane co 28 dni. Co jest jednak ważne, jeżeli dane gospodarstwo domowe ma problemy z trzymaniem worków przez tak długi czas, to można poprosić firmę odbierającą odpady, o częstsze wizyty. Nie będzie z tego powodu pobierana żadna dodatkowa opłata.

 

Pojawią się także worki brązowe na tzw. odpady zielone. Czyli gałęzie, czy skoszoną trawę. Które będą odbierane od lipca do października raz w miesiącu. Musimy jednak pamiętać, że potrzebę odbioru takich odpadów musimy  wyrazić firmie obsługującej sektor w którym mieszkamy. Za to także nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty.

 

Harmonogramy dla poszczególnych sektorów dostępne są na stronie:

http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/aktualnosci-2013-lipiec/Zasady_odbioru_odpad_w.aspx#1

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas