Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProjektant Mostu Uniwersyteckiego nie chce na razie zabierać stanowiska

Projektant Mostu Uniwersyteckiego nie chce na razie zabierać stanowiska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 luty 2021 09:36
Projektant Mostu Uniwersyteckiego nie chce na razie zabierać stanowiska Fot: Bogusław Białas

Na jutro zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy w temacie zamknięcia Mostu Uniwersyteckiego i jego aktualnej sytuacji. W tych zdalnych obradach nie weźmie udziału żaden przedstawiciel Transprojektu Gdańskiego, firmy która zaprojektowała most. Bez stanowiska Transprojektu trudno będzie jednak wyjaśnić dlaczego po 7 latach od otwarcia most został zamknięty.

Firma w piśmie do Rady Miasta Bydgoszczy wskazuje, że 3 lutego zleciła Politechnice Gdańskiej wykonanie analiz, które mają ocenić proces projektowy i wykorzystane w nim rozwiązania technologiczne. Bez tych analiz firma nie che zabierać stanowiska – Nie jest zasadnym, aby na tym etapie prezentować stanowisko, które nie jest sprecyzowane z uwagi na brak możliwości powzięcia wszystkich potrzebnych ku temu informacji w tak krótkim okresie – informuje bydgoskich radnych prezes Transprojektu Gdańsk – Przedstawienie naszej opinii w tym momencie niesie za sobą zbyt duże niebezpieczeństwo wprowadzenia szanownej Rady Miasta w błąd, na co nie możemy sobie pozwolić.

 

Transprojekt prowadzi również stałą korespondencję z bydgoskim Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Firma zobowiązała się przygotować koreferat (ekspertyzę) wyjaśniający, dlaczego Most Uniwersytecki nie funkcjonuje jak należy oraz kierunki działań naprawczych w ciągu 5 tygodni licząc od przełomu stycznia i lutego. Na potrzeby tej ekspertyzy gdańska firma chce przeprowadzić pomiary i dokonać wizję lokalną na samym moście.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu