Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWeekend bez tramwajów na Kujawskiej

Weekend bez tramwajów na Kujawskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 11 luty 2021 15:22
Weekend bez tramwajów na Kujawskiej Fot: Bogusław Białas

W sobotę i niedzielę (13 – 14 lutego) wyłączona z ruchu tramwajowego będzie ulica Kujawska. Wyłączenie ma związek z koniecznością wyłączenia zasilenia trakcyjnego, co z kolei związane jest z prowadzonymi inwestycjami. Wykonawca inwestycji planuje rozwiesić sieć trakcyjną na słupach przy ulicy Solskiego.

W ostatnim czasie na Rondzie Kujawskim, w kierunku ulicy Solskiego powstało 100 metrowe torowisko, wraz ze słupami trakcyjnymi. Odcinek ten służyć będzie za tzw. tor odstawczy, a docelowo ma być elementem planowanej linii tramwajowej w kierunku Ronda Grunwaldzkiego. Tory odstawcze pozwolą na techniczne zawracania tramwajów na Rondzie Kujawskim, co może się okazać pomocne, w przypadku wyłączenia czasowego torowiska np. z powodu wypadku.

 

Wykonawca inwestycji pomimo dość trudnego atmosferycznie tygodnia, nie zwolnił prac, dlatego są one kontynuowane. W weekend planowane jest rozwieszenie sieci trakcyjnej w kierunku torów odstawczych, co wiązać będzie się z koniecznością zawieszenia ruchu tramwajowego – z uwagi na wyłączenie trakcji energetycznej. Planuje się przeprowadzić to w weekend, gdy ruch tramwajowy jest mniejszy.

 

Linie tramwajowe 2 i 9 będą w sobotę i w niedzielę kierowane z Ronda Jagiellonów do Ronda Fordońskiego a stąd na Toruńską i Perłową. Linia nr 11 będzie zawieszona. ZDMiKP chce zrekompensować bydgoszczanom wyłączenie tramwajów uruchomieniem na te dwa dni autobusu ,,za T”, który co 15 minut będzie kursował pomiędzy Rondem Jagiellonów a Kapuściskami.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu