Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚmieci zaczęły ponownie zalegać na ulicach, od tego tygodnia ma być lepiej

Śmieci zaczęły ponownie zalegać na ulicach, od tego tygodnia ma być lepiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 luty 2021 00:07
Śmieci zaczęły ponownie zalegać na ulicach, od tego tygodnia ma być lepiej Zdjęcie archiwalne

Od dzisiaj odbiór odpadów w sektorach II i V, czyli w Fordonie oraz na Osowej Górze, w Opławcu, na Czyżkówku i Piaskach odbierać będzie miejska spółka ProNatura. Dobiega – przynajmniej na razie, końca w Bydgoszczy era firmy Komunalnik, na którą właściwie narzekają wszyscy bydgoszczanie.

Konsekwencją zerwania przez Bydgoszcz umowy z Komunalnikiem jest przejęcie od dzisiaj obu sektorów przez ProNaturę. Komunalnik, z sygnałów jakie do nas docierają, nie realizował usługi już od kilku dni, czego efektem są zalegające pojemniki i worki z odpadami, na ulicach. Firma ProNatura na swojej stronie internetowej zapewnia, że wszystkie odpady zostaną odebrane.

 

Mamy zatem okres przejściowy spowodowany zmianą firmy odbierającej odpady, ale nie powinien być on tak dotkliwy jak to co widzieliśmy wiosną. Wówczas jednym z głównych problemów było niedostarczenie przez Komunalnika pojemników do wszystkich nieruchomości. Teraz tego problemu nie będzie, bowiem od 5 lutego ProNatura już dostarczała pojemników, co pozwoliło dość sprawnie je wymienić.

 

Odbiór odpadów w II i V sektorze przez ProNaturę to sytuacja tymczasowa. Ratusz planuje ogłoszenie przetargu na wykonywanie tej usługi, po jego rozstrzygnięciu obowiązki ProNatury przejmą nowe podmioty, chyba że do przetargu wystartuje ProNatura i zaoferuje najlepszą ofertę.

 

Zerwanie umowy przez Bydgoszcz z Komunalnikiem będzie przedmiotem batalii sądowej. Komunalnik domagać się zamierza odszkodowania.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu