Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPowstaje turecki miniserial ze scenami walki. Zdjęcia do filmu kręcone były w Bydgoszczy

Powstaje turecki miniserial ze scenami walki. Zdjęcia do filmu kręcone były w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 21 luty 2021 15:11
Powstaje turecki miniserial ze scenami walki. Zdjęcia do filmu kręcone były w Bydgoszczy Kadr z filmu

,,Kaçış”, po polsku. ,,Bez ucieczki” to tytuł serialu niezależnego tureckiego reżysera Azim Cem, którego pierwsze odcinki ujrzały w ostatnim czasie światło dzienne. Akcja serialu rozpoczyna się w Turcji, ale już pod koniec pierwszego odcinka przenosi się do Polski, której stolicę gra Bydgoszcz.

W pierwszej części odcinka – tureckiej, mamy do czynienia z pokazem umiejętności sztuk walki, pościgiem samochodowym, wykorzystany jest nawet śmigłowiec. Do tej pory opublikowano w serwisie YouYube 3 odcinki, które mają do 10 minut.

 

Azim Cem jak pisze w swoim życiorysie przez wiele lat trenował sztuki walki, w których odnosił nawet sukcesy sportowe. Zapewne stąd też duży nacisk reżysera i jednocześnie odtwórcy głównej roli do ekranizowania bijatyk. Bydgoszcz to również miejsce, w którym Azim Cem zamieszkiwał.

 

,,Bez ucieczki” to na pewno dzieło, w którym możemy na Bydgoszcz spojrzeć z kadru filmowego.

 

Dialogi w serialu prowadzone są w trzech językach: polskim tureckim i angielskim. Dla zrozumienia fabuły dobrze jest znać angielski, bowiem nie wszystkie sceny są tłumaczone polskimi napisami.

 

Pierwsze 3 odcinki poniżej:

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu