Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAmfiteatr na Wyspie Młyńskiej pozostaje już tylko na zdjęciach

Amfiteatr na Wyspie Młyńskiej pozostaje już tylko na zdjęciach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 luty 2021 06:25
Amfiteatr na Wyspie Młyńskiej pozostaje już tylko na zdjęciach Fot: Bogusław Białas

Ruszyły prace rozbiórkowe amfiteatru na Wyspie Młyńskiej, który pełnił również funkcję toalety. Po amfiteatrze dzisiaj już niewiele zostało, pozostaje on już zatem tylko na zdjęcia. Decyzja o rozbiórce była podyktowana kończącą się rewitalizacją Młynów Rothera.

Amfiteatr powstał przed dekadą wraz z rewitalizacją Wyspy Młyńskiej. To miejsce na pewno swoje przeżyło – ze schodów amfiteatru mogliśmy oglądać m.in. inscenizację nadania Bydgoszczy praw miejskich, szereg wydarzeń muzycznych, jak międzynarodowe przeglądy orkiestr. Amfiteatrowi zdarzało się też wspierać Europejską Noc Muzeów, byś świadkiem prezentacji klubu piłkarskiego Zawiszy, a także ceremonii otwarcia lekkoatletycznych Mistrzostw Europy, choć wówczas nieco namieszał silny deszcz. Pod amfiteatrem gościli też różni politycy w ramach ogólnopolskich kampanii wyborczych, z różnym szczęściem.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Amfiteatr spełniał przez lata swoją rolę zakrywając niszczejące Młyny Rothera, teraz gdy ich rewitalizacją jest na finiszu, przestrzenie Wyspa Młyńska się zmienia. Dużą atrakcją Młynów może być taras widokowy z widokiem na Wyspę Młyńską i Brdę, Widok z tarasu zakłócałby jednak amfiteatr, stąd też decyzja o jego rozbiórce.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu