Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz3 lata temu – Polska podzielona na pół

3 lata temu – Polska podzielona na pół

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 lipiec 2013 12:28

Pierwszy tydzień lipca 2010 roku to finał kampanii wyborczej w ramach II tury wyborów prezydenckich. Polacy na głowę państwa wybrali Bronisława Komorowskiego, dzisiaj przyjrzymy się wynikom tych wyborów.

Za nim jednak przejdziemy do wyników wyborczych, to warto wspomnieć, że ostatni dzień kampanii wyborczej zarówno Bronisława Komorowskiego jak i Jarosława Kaczyńskiego miał miejsce w powiatach sąsiadujących z Bydgoszczą. Komorowski wraz z liderami PO, w tym premierem Tuskiem udał się do Inowrocławia, gdzie padły obietnice wybudowania obwodnicy tego miasta, w praktyce ich realizacja nie wygląda jednak najlepiej. Kaczyński wybrał zaś Nakło nad Notecią.

 

Oficjalne krajowe wyniki tych wyborów to 53,01% do 46,99%. Już w samej Bydgoszczy proporcja na rzecz Komorowskiego ta wyniosła już 65,23% do 34,77%.

 

Polska jest pęknięta krajem na pół – komentował wówczas poseł Andrzej Walkowiak. Kandydat PiS wygrywał bowiem w województwach tzw. ściany wschodniej. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu