Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł reaguje na nasze ustalenia dotyczące sprowadzania do Polski tabletek poronnych

Poseł reaguje na nasze ustalenia dotyczące sprowadzania do Polski tabletek poronnych

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 luty 2021 06:32

Na początku lutego przedstawiliśmy nasze ustalenia, z których wynika, że regulacje dotyczące aborcji w Polsce to fikcja. Co do zasady w polskim prawodawstwie obowiązuje zakaz przerywania ciąży, który może mieć miejsce jedynie w wyjątkowych przypadkach. Okazuje się jednak, że bez większego problemu można uzyskać zza granicy środki poronne.

W ostatnim czasie ten problem się nasilił za sprawą protestów jakie przeszły przez Polskę, w trakcie których wprost promowano organizacje, które pomagają zdobyć zza granicy tabletki poronne. W Bydgoszczy pojawiły się też bibloardy z informacjami, które mogły pomagać omijać ustawę antyaborcyjną. Szerzej piszemy o tym - Zakaz aborcji w Polsce to tylko teoria, w praktyce fikcja. Sprawdziliśmy to

 

 

Interpelacje w tej sprawie złożył do ministra spraw wewnętrznych i administracji poseł Bartosz Kownacki - Z informacji, jakie uzyskałem, w piątek 15 stycznia współpracowniczka jednego z mediów przekazała Straży Granicznej w Krakowie uzyskane w wyniku korespondencji mailowej z organizacją o nazwie (...) tabletki. Celem korespondencji ze wspomnianą organizacją była chęć zbadania rangi problemu. - czytamy w interpelacji - Sprawa okazuje się dość poważna, bowiem tabletki poronne można uzyskać z zagranicy bez większego problemu, co więcej – wysyłający tabletki nie weryfikują tożsamości wnioskujących o środki poronne – bez zbadania osoby, której sprawa dotyczy, przez lekarza. W praktyce dochodzi do omijania ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, w szczególności artykułu 4a, wskazującego, że przerwanie ciąży może odbyć się wyłącznie w obecności lekarza.

 

W związku z powyższym składam następujące pytanie: W jaki sposób państwo polskie zamierza zintensyfikować działania w walce w powyższym procederem, który – jak można odnieść wrażenie – przybiera na sile? - pyta poseł Kownacki.

 

Tabletki nawet dla 14 latki

Chcąc uzyskać środki poronne nasza współpracowniczka podała się w jednym wypadku za 14 latkę, której organizacja wysyłająca tabletki z Niemiec poradziła - W razie komplikacji i konieczności udania się do szpitala, powinnaś powiedzieć, że to naturalne poronienie, aby nie odpowiadać za pomoc w aborcji – informuje w mailu matkę dziewczynki (fikcyjnej) organizacja wysyłająca tabletki, jednocześnie przestrzegając - Obcowanie płciowe z małoletnią poniżej 15 roku życia jest przestępstwem, a zatem kłopoty może mieć osoba, z którą Martyna zaszła w ciążę. Lekarz nie ma obowiązku, ale może poinformować prokuraturę. Czy Ty i Martyna zdajecie sobie sprawę z potencjalnych konsekwencji i czy będziecie wiedziały, co w sytuacji kontaktu z lekarzami należy mówić?

 

 

Polskie prawo obcowanie płciowe z 14-latką traktuje jako przestępstwo, w tym wypadku mamy do czynienia wręcz z instruowaniem jak zataić taki fakt. Na szczęście historia Martyny była zmyślona. Powyższej porady udzieliła organizacja mająca zarejestrowaną domenę w Kanadzie.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu