Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO bylejakości w bezpieczeństwie ruchu drogowego

O bylejakości w bezpieczeństwie ruchu drogowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 lipiec 2013 17:07

Liczne akcje profilaktyczne mają sprawić, aby na polskich drogach było bezpieczniej, do tego coraz więcej fotoradarów. Co jednak z tego, gdy w pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo będzie widoczna bylejakość.

Sobota 6 lipca, po godzinie 14 na drodze krajowej nr 5, na terenie gminy Dobrcz doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Na miejscu policjanci wyjaśniają jego przyczyny, natomiast pomoc drogowa szykuje się do zabrania rozbitych samochodów. W tym czasie obok dzieje się wolna amerykanka. Pojazdy chcące się włączyć do ruchu na drodze krajowej z racji zablokowania jednego pasa, muszą robić to jadąc pod prąd. Nikt jednak nie dba o kierowanie ruchem. Na dodatek jedna z lawet stoi w narożniku skrzyżowania, przez co kierowcy chcący wjechać na drogę krajową nie mają żadnej widoczności. Co może dziwić, że laweta stoi kilka metrów przed radiowozem i policjantom to nie przeszkadza. Być może na ich oczach doszło by do kolejnego tragicznego wypadku.

 

Kilka metrów dalej, na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, drogowcy malują pasy ruchu. Z tego powodu jeden z pasów drogi krajowej nr 56 jest zamknięty, pojazdy muszą jechać zatem kawałek pod prąd. Dużo zależy tutaj jednak od wzajemnej uprzejmości i wyczucia kierujących. Bo nikt z drogowców nie interesuje się przebiegiem ruchu.

 

Taka nasza polska bylejakość. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu