Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTym zajmują się radni Rady Miasta za Wasze pieniądze!

Tym zajmują się radni Rady Miasta za Wasze pieniądze!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 marzec 2021 10:44

Przyszło nam żyć w trudnym czasie pandemii, gdy wiele rodzinnych biznesów stanęło na skraju bankructwa. O terminową wypłatę diet nie muszą martwić radni Rady Miasta – w końcu pracują dla mieszkańców. W ubiegłą środę radni pokłócili się o to, czy można ,,adoptować” zwierzęta, a właściwie to jeden radny próbował być oryginalny.

 

Radni debatowali nad programem postępowania z bezpańskimi zwierzętami, od wielu lat popularyzowana jest formuła adopcji psów i kotów przez mieszkańców ze schroniska. Przez te lata też nikomu nie przeszkadzało używanie sformułowania ,,adopcja”, takiego języka używają też inne samorządy, a także w oficjalnych pismach np. minister rolnictwa. Dla bydgoskiego radnego PiS to sformułowanie jest jednak niedopuszczalne i postanowił zrobić raban.

 

Adoptując psa lub kota z bydgoskiego schroniska musimy zawrzeć umowę adopcji, wsłuchując się w postulaty radnego Marcina Lewandowskiego powinniśmy teraz zawierać umowę np. ,,przytulenia psa”, ,,zajęcia się zwierzęciem”, czy idąc bardziej rzeczowo ,,zakupienia” - Nie wiem jak państwo chcą spojrzeć w oczy osobom, które zostały adoptowane, albo osobom, które adoptowały dzieci. Tym pierwszym powiedzieć, że zostały potraktowane przez psy i koty.

 

Radnego próbowała nieco utemperować przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska, która przyznała, że podjęła się adopcji psa – Swojego psa adoptowałam i nie mam żadnego problemu, aby spojrzeć osobom adoptowanym oraz osobom, które adoptowały.

 

- Nie może być tak, że tak samo traktuje się człowieka i zwierzę – nie dawał za wygraną radny. W głosowaniu wniosku o wykreślenie sformułowania ,,adopcja” nie poparli go jednak nawet koledzy z klubu PiS. Jak widać tego ,,niezwykle ważnego” problemu dla mieszkańców Bydgoszczy nie udało się rozwiązać – może w przyszłym roku, bowiem program opieki nad zwierzętami przyjmowany musi być co roku.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu