Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSala Manru Opery Nova przejdzie w tym roku remont

Sala Manru Opery Nova przejdzie w tym roku remont

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 marzec 2021 00:00
Sala Manru Opery Nova przejdzie w tym roku remont Fot: Paweł Zielke

Zarząd Województwa zatwierdził harmonogram wartej blisko 0,6 mln inwestycji polegającej na przebudowie sali Manru Opery Nova, jest to mniejsza sala wykorzystywana głównie na organizację kongresów i spotkań okolicznościowych. Sala Manru tworzy Centrum Kongresowe Opery Nova.

W ustawieniu kinowym sala jest wstanie pomieści ok. 230 osób. Zarząd Województwa, jako główny organ prowadzący Operę Nova zatwierdził inwestycję polegającej na przebudowie stropodachu nad salą Manru. Efektem tych prac ma być większa efektywność energetyczna oświetlenia, a także poprawa komfortu korzystania z sali w aspekcie związanym z oświetleniem. Zadanie ma kosztować dokładnie 576 mln zł. Województwo Kujawsko-Pomorskie pokryje cały koszt tej inwestycji. Jej realizację planuje się zakończyć w bieżącym roku.

 

W ostatnich latach mówiło się o potrzebie rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg, powstały nawet fizualizację i program użytkowy. Na dzisiaj nie ma jednak wciąż montażu finansowego dla tej inwestycji, stąd też nie można powiedzieć kiedy zostanie ona zrealizowana. Jedną z przyczyn zmniejszenia priorytetu tej inwestycji jest też kryzys wywołany pandemią COVID-19.

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu