Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDynamicznie rośnie poziom Wisły w Fordonie

Dynamicznie rośnie poziom Wisły w Fordonie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 marzec 2021 12:44
Lodołamacze pod Płockiem Lodołamacze pod Płockiem Archiwum - luty 2021

Lodołamacze zakończyły prace w okolicy Płocka, dzięki czemu powstała rynna w skruszonym lodzie pozwalająca Wiśle płynąć w kierunku morza. Sprawiło to, że podniósł się poziom Wisły na wodowskaz w Toruniu i w Bydgoszczy (Fordon). Hydrolodzy oceniają, że może zostać przekroczony stan ostrzegawczy.

Dzisiaj (4 marca) nad ranem poziom Wisły w Fordonie oscylował w okolicach 480 centymetrów. Przypomnijmy, że w połowie lutego, gdy lodołamacze pracowały w pełni, w Fordonie wodowskaz oscylował w okolicach 250 centymetrów. Stan ostrzegawczy w Fordonie rozpoczyna się od 530 centymetrów, alarmowy, gdy trzeba być gotowym na zagrożenie powodziowe – 650 centymetrów.

 

Na odcinku Wisły od Włocławka do Tczewa obowiązuje obecnie drugi poziom zagrożenia powodziowego, zdaniem hydrologów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Morskiej może dojść do przekroczenia poziomów ostrzegawczych. Na razie zagrożenia powodziowego się nie przewiduje.

 

Dużo zależeć będzie od tego jak długo się stan podwyższonego poziomu Wisły utrzyma. Jeżeli nieco dłużej, wówczas może dojść na terenie Bydgoszczy do zjawiska cofki, czyli Brda nie mogąc spłynąć do Wisły zaleje bulwary.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu