Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni zarzucają wójtowi ,,podrabianie dokumentów”. Sprawa trafiła do prokuratury

Radni zarzucają wójtowi ,,podrabianie dokumentów”. Sprawa trafiła do prokuratury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 marzec 2021 15:18

Spór pomiędzy radnymi i wójtem gminy Białe Błota wciąż przybiera na sile – dzisiaj Rada Gminy zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej o unieważnieniu uchwały o wieloletniej perspektywie finansowej. Zdaniem większości radnych RIO opiniowała zupełnie inny dokument, bowiem mogła zostać wprowadzona przez wójta Dariusza Fundatora w błąd.

 

- Wójt po zakończeniu sesji, po zakończeniu sesji, zmienił treść uchwały. Działanie takie można nazwać bezprawiem – mówił na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Gminy przewodniczący Komisji Rewizyjnej, radny Sławomir Ruge. O zdarzeniu prokuraturę powiadomił przewodniczący Rady Gminy Jacek Grzywacz.

 

Dzisiaj Rada Gminy zdecydowała o zaskarżeniu decyzji RIO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy, który ma zbadać, czy Izba mogła unieważnić uchwałę, która zdaniem radnych nie została nigdy uchwalona. Radni obwiniają bowiem wójta, że RIO przedstawił akt prawny w innym kształcie nich uchwalony na sesji. Zgodę na zaskarżenie uchwały Rada Gminy wyraziła w stosunku 10 głosów za i 8 przeciw.


Radni zdecydowali też o upoważnieniu do reprezentowania Rady Gminy w tej sprawie przez jedną z bydgoskich kancelarii, przewodniczącego Grzywacza i radnego Ruge. Część radnych miała wątpliwości formalne, czy Rada Gminy może zatrudniać kancelarię prawną oraz do sposobu rozliczenia jej usług z budżetu gminy.

 

Wójt do zarzutów na tej sesji się nie odnosił. Stwierdził, że nie zamierza blokować inicjatyw Rady Gminy.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu