Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUczniowie Ośrodka im. Luisa Braille'a mogą swoją wiedzą zawstydzić niejednego dorosłego

Uczniowie Ośrodka im. Luisa Braille'a mogą swoją wiedzą zawstydzić niejednego dorosłego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 marzec 2021 20:51

Konkursy historyczne to ważny element motywowania młodych ludzi, którzy pobierają naukę w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, co jest niezbędne dla harmonijnego rozwoju, także w czasie pandemii. W czwartek 25 marca odbył się kolejny konkurs historyczny – tym razem poświęcony Polskiemu Państwu Podziemnemu. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował Portal Kujawski.

 

- Cieszy się ten konkurs zainteresowaniem uczniów ośrodka, mogą rozszerzać swoje horyzonty, mogą zdobywać nową wiedzę – wyjaśnia dyrektor zespołu szkół Małgorzata Szczepanek, która wskazuje na ważny aspekt pracy historyków, którzy go przygotowując, przyczyniają się do - Motywowania ucznia, aby mimo trudnych czasów w okresie tego reżimu w którym pracujemy, pamiętać, że ten harmonijny rozwój i motywowanie jest chyba najistotniejszym prawidłowym podejściem do pracy z naszymi uczniami – zaznacza dyrektor Szczepanek.

 

Jeden z organizatorów konkursu Maciej Basiński mówił, że poziom był na tyle duży, że aby wyłonić czwórkę finalistów, trzeba było zorganizować aż dwie dogrywki, bowiem kilku uczestników bez błędu odpowiadało na wszystkie pytania.

Jak nazywał się polski parlament na emigracji powstały w grudniu 1939 roku i kto stanął na jego czele? - na to pytanie wielu dorosłych mogłoby mieć problem z udzieleniem odpowiedzi, ale nie uczestnicy finału, który również był bardzo wyrównany. Prawidłowa odpowiedź to – Rada Narodowa, na czele, której stanął Ignacy Jan Paderewski.

 

- Ta wiedza rzeczywiście jest utrwaloną wiedzą, z roku na rok widzimy, że ten poziom jest coraz wyższy – cieszy się dyrektor Szczepanek. Poziom wiedzy uczestników zachwycił też Karola Górskiego, dyrektora regionu bydgoskiego Poczty Polskiej, fundującej nagrody - Jestem pod ogromnym wrażeniem waszej wiedzy droga młodzieży. Przyznam się szczerze, że gdybym nie miał przygotowanej ściągi z odpowiedziami, to byłoby mi znacznie trudniej. Naprawdę gratuluję.

Konkurs ubogacał występ muzyczny uczniów Ośrodka. Wszystko odbywało się z zachowaniem pełnych reżimów sanitarnych, uczestnicy musieli nawet korzystać z jednorazowych rękawiczek.

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu