Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPościgać się na bydgoskim kartodromie na komputerze lub konsoli

Pościgać się na bydgoskim kartodromie na komputerze lub konsoli

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 kwiecień 2021 14:13
Bydgoski kartodrom w grze Asseto Corsa Bydgoski kartodrom w grze Asseto Corsa

Wielu bydgoszczan może nie być świadomych, że przy ulicy Fordońskiej nad samą Brdą położony jest tor kartingowy, który jak przyznaje Robert Kubica, pierwszy Polak w Formule1, pod koniec lat 90. miał wpływ na rozwój jego pasji do sportów motorowych. Jak się okazuje po tym torze wirtualnie mogą swoje umiejętności testować także gracze z całego świata w grze Asseto Corsa.

Bydgoski tor służy głównie do jazdy gokartami czy także motocyklami, regulamin dozwala jednak również wjazd samochodów rajdowych. Wydana przez włoskie studio Kunos Simulazioni w 2014 gra Asseto Corsa to symulator samochodów rajdowych na komputery PC, konsole Playstation4 i Xbox One. W 2019 gracze (dokładniej gracz o ksywie reos) odwzorował bydgoski tor w dość dużym odwzorowaniu.

 

Kilka dni temu swoje umiejętności w tej grze na bydgoskim torze umieścił na YouTube gracz: ,,Sucheckii x Street invaders „:

 

Kubica ubolewa nad złym stanem

W ubiegłym roku Robert Kubica umieścił na portalu Instagram filmik przedstawiający zaniedbany stan bydgoskiego toru kartingowego, w szczególności trybun. Krakowianin wspomina, że w 1994 roku na tych trybunach oglądał mistrzostwa świata Formuły C na karingach, które wygrał Jarno Trulli, późniejszy kierowca Toyoty w Formule 1. U młodego Kubicy miało to wywołać takie wrażenie, że sporty motorowe stały się jego pasją, dzięki której stał się pierwszym Polakiem występującym w Formule 1.

 

 

Nie pierwsza gra z Bydgoszczą

Kilka lat temu prezentowalismy odwzorowanie nieistniejącej już linii nr 70 w niemieckiej grze OMSI2, będącej symulatorem autobusu. OMSI2 nie jest tak liczącym się tytułem jak Asseto Corsa, nie prezentuje też tak bogatej grafiki, ale możliwośc kierowania autobusem po Wiadukcie Warszawskim oraz w sąsiedztwie kampusu UTP w Fordonie to na pewno rzecz mogąca u bydgoszczan wywoływać sentyment. Ostatnio wspominaliśmy też o ciekawie odzorowowanym bydgoskim lotnisku oraz niebie nad Bydgoszczą w grze Microsoft Flying Simulator 2020, któa stara się odzowrowywać jednak cały świat na podstawie map satelitarnych.

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu