Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy: 10 lat temu mieliśmy niższą świadomość w zakresie wpływu drzew na komfort życia

Mieszkańcy: 10 lat temu mieliśmy niższą świadomość w zakresie wpływu drzew na komfort życia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 08 kwiecień 2021 00:14
Mieszkańcy: 10 lat temu mieliśmy niższą świadomość w zakresie wpływu drzew na komfort życia OpenStreetMaps

Do prezydenta Bydgoszczy wpłynęła ciekawa petycja od mieszkańców Miedzynia – domagają się oni od prezydenta zachowania lasu przy ulicy Wiśniowej oraz utworzenie przy tej ulicy parku leśnego. Zgodnie z planem przestrzennym uchwalonym kilka lat temu przewidziano w tym miejscu zabudowę.

 

Autorzy petycji przyznają, że dopiero w ostatnich latach zaczęliśmy dostrzegać jak ważna jest zieleń – Ponad 10 lat temu, gdy konsultowano zapisy obecnie obowiązującego planu, mieszkańcy mieli o wiele niższą świadomość w zakresie wpływu drzew i zieleni na komfort życia w mieście, a także o zagrożeniach, które niesie ze sobą smog – czytamy w petycji dość ciekawą autorefleksję obywatelską – Obecnie, naukowe fakty w tym zakresie są szeroko znane, stąd też większa świadomość społeczna w tym zakresie.

 

Mieszkańcy liczą na zmianę zapisów planu miejscowego, a przede wszystkim na zachowanie gruntów w miejskim zasobie, aby w przyszłości można w tym miejscu utworzyć park leśny.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu