Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWiceprezydent Bydgoszczy: Jeżeli będą szczepionki jesteśmy wstanie w ciągu miesiąca zaszczepić wszystkich chętnych

Wiceprezydent Bydgoszczy: Jeżeli będą szczepionki jesteśmy wstanie w ciągu miesiąca zaszczepić wszystkich chętnych

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 07 kwiecień 2021 11:54
Wiceprezydent Bydgoszczy: Jeżeli będą szczepionki jesteśmy wstanie w ciągu miesiąca zaszczepić wszystkich chętnych Fot: gov.pl

Bydgoski ratusz zapowiada gotowość do przeprowadzenia masowych szczepień bydgoszczan, kluczowa jest jednak odpowiednia liczba szczepionek. Obecnie w Bydgoszczy działa 58 punktów szczepień, które w ciągu tygodnia są wstanie zaszczepić ok. 17 tys. osób, ten potencjał nie jest wykorzystywany z uwagi na brak szczepionek.

Od kwietnia do Polski szczepionki mają trafiać jednak w znacznie większej ilości, dlatego Urząd Miasta zapowiedział gotowość do uruchomienia 9 punktów masowych szczepień, które mogłyby szczepić do 18 tys. osób tygodniowo, przez co łącznie można by przeprowadzać do 35 tys. szczepień - Chcielibyśmy wszyscy poczuć się bezpiecznie i zacząć normalnie funkcjonować. Niewątpliwie zaszczepienie byłoby takim działaniem, który pozwoli nam powrót do normalności – wyjaśnia zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz - Miasto Bydgoszcz zaoferowało wsparcie logistyczne wszystkim podmiotom, które z nami podjęły współpracę.

 

Gdyby wykorzystać ten potencjał, to uwzględniając już osoby zaszczepione oraz niezainteresowane szczepieniami - Moglibyśmy spodziewać się zaszczepienia w ciągu 4 tygodni wszystkich chętnych bydgoszczan – zaznacza Waszkiewicz.

Masowe punkty były zlokalizowane m.in. przy Szpitalu Miejskim, w Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku, w budynkach szkolnych oraz przy przychodniach które podjąć chcą współpracę z miastem.

 

Ratusz zapowiada również wsparcie w dowozach dla osób niepełnosprawnych.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu