Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRząd zaostrzył ograniczenie organizowania zgromadzeń, ale w Bydgoszczy się tym nie przejmują

Rząd zaostrzył ograniczenie organizowania zgromadzeń, ale w Bydgoszczy się tym nie przejmują

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 08 kwiecień 2021 12:28

Rozporządzenie Rady Ministrów z 25 marca zmienia definicję ograniczenia zgromadzeń – wcześniej rząd zabraniał organizowania zgromadzeń powyżej 5 osób, od tego rozporządzenia zakazane jest nie tylko organizowanie, ale też uczestniczenie, co ma dać podstawę prawną do karania uczestników. Ta podstawa dla wielu prawników jest jednak wątpliwa.


Bydgoski ratusz jako najprawdopodobniej pierwszy w Polsce, odwołując się do wyroków sądów, które odmawiały karania osób, którym zarzucano naruszenia rozporządzeń Rady Ministrów, z uwagi na ocenę, iż rządowe obostrzenia wprowadzono drogą niezgodną z Konstytucją, zaczął rejestrować zgromadzenia tak, jakby rządowe obostrzenia nie obowiązywały. W ten sposób na jutro zarejestrowano pikietę przed Komendą Miejską Policji, osób które zarzucają policjantom przekroczenie uprawnień podczas wizyty prezydenta i premiera w dniu 19 marca.

 

Na początku marca zwróciliśmy się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o opinie w temacie, iż prezydent Bydgoszczy części obostrzeń nie uznaje, jednocześnie zapytaliśmy, czy resort pracuje nad zmianami w prawie, aby uściślić przepisy i nie było wątpliwości co do konstytucyjnego umocowania obostrzeń. Do dzisiaj MSWiA nie zabrało w tym temacie głosu.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu