Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAfera z podsłuchaną rozmową dwóch wykładowców z międzynarodowym oddźwiękiem

Afera z podsłuchaną rozmową dwóch wykładowców z międzynarodowym oddźwiękiem

Napisane przez  Ł.R. / University World News Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 08 kwiecień 2021 13:44
Afera z podsłuchaną rozmową dwóch wykładowców z międzynarodowym oddźwiękiem CC BY-SA 3.0 by Artur Andrzej

Na początku marca studenci bydgoskiego Collegium Medicum byli świadkami niecodziennej sytuacji, po wykładzie on-line, który wizytował prof. Janusz Moryś z Gdańskiego, doszło do dyskusji obu naukowców o problemie zbyt dużej zdawalności egzaminów on-line. Pracownicy naukowi nie byli świadomi, że ich rozmowę słyszą studenci.


Rozprawiali oni jak zmniejszyć zdawalność, przy czym prof. Moryś chwalił się, że oblewani przez niego studenci, płacąc za powtórki przynoszą gdańskiej uczelni spore dochody. O sprawie zrobiło się głośno w polskich mediach, ale jak się okazuje skandal dotarł także za granicę. W końcu polskie uczelnie medyczne przyciągają także studentów zagranicznych.

 

The Association of Norwegian Students Abroad, czyli stowarzyszenie norweskich studentów zagranicznych wezwało polski rząd do wyjaśnienia sprawy. Prezes tej organizacji Morgan Alangeh przyznał, że możliwość studiowania Norwegów na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym jest ważna dla Norwergii, z uwagi na kształcenie potrzebnych w tym kraju lekarzy, stąd też indycent powinno się dla dobra sprawy wyjaśnić. O sprawie rozpisał się też drugi największy norweski dziennik Verdens Gang (VG). W artykule wypowiada się Henriette N Thommessen, norweska lekarka, będąca absolwentką gdańskiej uczelni, która zarzuciła niską jakość testów, wskazując iż pamięta pytania wielokrotnego wyboru, na które nie było żadnej prawidłowej odpowiedzi. O sprawie rozpisuje się też ogólnoświatowy portal University World News.

 

Pod koniec marca władze Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zdecydowały o pozbawieniu funkcji kierownika Katedry Anatomii oraz kierownika Zakładu Anatomii i Neurobiologi prof. Janusza Morysia.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu