Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Zróbcie coś w końcu dla ludzi”

,,Zróbcie coś w końcu dla ludzi”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 sierpień 2013 12:43

Wojna prowadzona pomiędzy obozem skupionym wokół Platformy Obywatelskiej a Prawa i Sprawiedliwości nie przynosi nic dobrego dla Polski., Te dwie partie zajęte są prowadzeniem ze sobą wojny, zamiast zajmowaniem się ważnymi dla kraju wyzwaniami. Nic więc dziwnego, że Polacy negatywnie oceniają debatę publiczną, a młodzi w większości nie oglądają nawet serwisów informacyjnych. Ciekawy komentarz w tej sprawie 2 lata temu zamieścił wiceprzewodniczący SLD w Bydgoszczy Łukasz Chojnacki, który pozwalamy się przytoczyć.

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o powołanie komisji śledczej, której zadaniem byłobyzbadać nieprawidłowości w finansowaniu Platformy Obywatelskiej. A w ogóle dziwne, że dopiero teraz Mariusz Kamiński podzielił się swoimi rewelacjami na ten temat, nie wiedział o nich będąc szefem służb specjalnych? Na odpowiedź PO nie trzeba było długo czekać: wypada także prześwietlić finanse zarówno PiS jak i PC. Pewnie tak dla równowagi…

 

Pytanie tylko, czy tym dziś powinni zajmować się politycy, czy wzajemne ataki (chociaż podobno konflikt wpisany jest w uprawianie polityki) doprowadzają do rozwiązywania problemów jakie nurtują dziś miliony Polaków?

 

Kłóćmy się, jeśli jest taka potrzeba o sprawy ważne, a zbadanie nieprawidłowości zostawmy niezależnej przecież, a więc wiarygodnej prokuraturze. Kłóćmy się o to, co należy zrobić, aby nie było tak, jak wynika z szacunków, że 25 procent polskich dzieci żyje w biedzie, aby wreszcie doprowadzić do podniesienia progów dochodowych, od których zależy udzielenie zasiłków z pomocy społecznej i nie o 10 zł, bo to jest co najmniej śmieszne, jeśli nie upokarzające. Skoro od kilku dobrych lat te progi ani drgnęły, to wystarczy spojrzeć na obecne ceny podstawowych produktów i porównać je z rokiem 2006, aby odpowiedzieć sobie na pytanie co oznacza podwyżka o 10 zł… Jaka jest siła nabywcza podwyższonej kwoty do 514 zł?

 

Jak informuje BIG InfoMonitor już ponad 2 mln osób ma w Polsce problemy z terminowym regulowaniem swoich finansowych zobowiązań, to też jest realny problem, którym należy się zająć!

 

Takie sprawy są o wiele ważniejsze i trudniejsze niż kolejna wojenka o to, kto kogo unurza w błocie i kto pierwszy w nie wpadnie. Niestety, zrobienie czegoś dla ludzi dużo trudniej sprzedać medialnie, niż wygłoszenie choćby tylko podejrzenia o nagannym zachowaniu polityka czy partii. To przykre…

 


Kilka miesięcy temu pytany przez nas o jakość polityki w Polsce bydgoski radny Stefan Pastuszewski przyznał, że politycy zapomnieli o ważnej rzeczy, że powinno się krytykować dany pogląd a nie człowieka, którego próbuje się następnie zniszczyć. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu