Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLodowisko na Wyżynach być może funkcjonowało nielegalnie

Lodowisko na Wyżynach być może funkcjonowało nielegalnie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 sierpień 2013 14:00

W styczniu na Wyżynach doszło do katastrofy budowlanej. Lodowisko kryte namiotem zawaliło się, na szczęście w momencie tego zdarzenia nikt nie przebywał na tafli.

Do dzisiaj nie wyjaśniono w pełni przyczyn tego zdarzenia. W swojej audycji reporterzy telewizji TTV (grupa ITI) wyrazili zdziwieni, że zgodnie z dokumentacją przetargową ta konstrukcja wytrzymać powinna nawet 90 kg śniegu na metr sześcienny. Winny nie mógł być osadzający się śnieg.

 

Dzisiaj okazuje się, że lodowisko mimo, że stało od 10 grudnia, to dopiero 13 grudnia zostało odebrane przez zamawiającego, czyli Leśny Park Kultury i Wypoczynku ,,Myślęcinek”. Przez kilka dni obiekt stał także bez wymaganej zgody ratusza. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas