Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZbierają na wypożyczalnie rowerów dla niepełnosprawnych (wideo)

Zbierają na wypożyczalnie rowerów dla niepełnosprawnych (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 wrzesień 2013 20:29

,,Motyle na tandemach” – pod takim hasłem Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych Wyższej Szkoły Gospodarki zbierać będzie pieniądze na zakup specjalnych rowerów. Akcję zainaugurował piątkowy przejazd rowerzystów ulicami Bydgoszczy udekorowanych motyle.

 

Dostrzegliśmy taką potrzebę, że w mieście Bydgoszczy brakuje specjalistycznych rowerów dla osób niepełnosprawnych – wyjaśnia Mikołaj Piekut jeden z inicjatorów akcji. Po zakupie rowerów otwarta ma być wypożyczalnia z której korzystać będą mogły osoby niepełnosprawne. Inicjatywę wspiera Fundacja Gaudeamus.

 

Przejazd zakończył się na Starym Rynku, gdzie wolontariusze przeprowadzili kwestę. Pieniądze zbierane będą także w sobotę na Bydgoskim Festiwalu Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się na Wyspie Młyńskiej. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.