Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZbierają na wypożyczalnie rowerów dla niepełnosprawnych (wideo)

Zbierają na wypożyczalnie rowerów dla niepełnosprawnych (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 wrzesień 2013 20:29

,,Motyle na tandemach” – pod takim hasłem Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych Wyższej Szkoły Gospodarki zbierać będzie pieniądze na zakup specjalnych rowerów. Akcję zainaugurował piątkowy przejazd rowerzystów ulicami Bydgoszczy udekorowanych motyle.

 

Dostrzegliśmy taką potrzebę, że w mieście Bydgoszczy brakuje specjalistycznych rowerów dla osób niepełnosprawnych – wyjaśnia Mikołaj Piekut jeden z inicjatorów akcji. Po zakupie rowerów otwarta ma być wypożyczalnia z której korzystać będą mogły osoby niepełnosprawne. Inicjatywę wspiera Fundacja Gaudeamus.

 

Przejazd zakończył się na Starym Rynku, gdzie wolontariusze przeprowadzili kwestę. Pieniądze zbierane będą także w sobotę na Bydgoskim Festiwalu Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się na Wyspie Młyńskiej. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Drugi remis na stadionie Zawiszy

  Sobota to trzeci dzień Mistrzostw Świata U-20, na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentacja Panamy zmierzyła się z Mali. Faworytem tego spotkania byli Malijczycy, którzy też lepiej się prezentowali, ale jak to bywa w sporcie, nie zawsze musi się to przełożyć na wynik końcowy.

  Etykiety: Fifa U20
 • Zawisza mistrzem V ligi

  Nie był to na pewno najważniejszy mecz tej kolejki – Zawisza właściwie pewny awansu podejmował zespół środka tabeli Cyklon Kończewice, dla którego był to właściwie mecz o pietruszkę. Zwycięstwem niebiesko-czarni zapewnili sobie ukończenie tego sezonu na pewno na pierwszym miejscu. Po meczu było natomiast fetowanie tego sukcesu w koszulkach ,,IV liga dla Zawiszy”.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 

 

 • Frekwencja to nasz wspólny interes

  Zachęcanie do licznego udziału w wyborach to na pewno rzecz ważna z punktu rozwoju obywatelskości i demokracji. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego frekwencja ma znaczenie szczególne, bowiem okręgi nie mają ustalonej ,,odgórnie” liczby mandatów. Od tego jak licznie pójdziemy w niedzielę (26 maja) na wybory, zależeć będzie liczba reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego.

 • W Polsce mamy zbyt mało terminali multimodalnych. Wykorzystajmy to jako region

  Kilkadziesiąt metrów od muzealnych okrętów ,,ORP Błyskawica” oraz ,,Dar Pomorza” rozpoczęło się w środę forum poświęcone przyszłości branży intermodalnej w Polsce i w Europie. Konferencję ,,Intermodal-Cargo-Innowacje” organizowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury.

  Etykiety: Emilianowo Gdynia TENT

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.