Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZbierają na wypożyczalnie rowerów dla niepełnosprawnych (wideo)

Zbierają na wypożyczalnie rowerów dla niepełnosprawnych (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 wrzesień 2013 20:29

,,Motyle na tandemach” – pod takim hasłem Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych Wyższej Szkoły Gospodarki zbierać będzie pieniądze na zakup specjalnych rowerów. Akcję zainaugurował piątkowy przejazd rowerzystów ulicami Bydgoszczy udekorowanych motyle.

 

Dostrzegliśmy taką potrzebę, że w mieście Bydgoszczy brakuje specjalistycznych rowerów dla osób niepełnosprawnych – wyjaśnia Mikołaj Piekut jeden z inicjatorów akcji. Po zakupie rowerów otwarta ma być wypożyczalnia z której korzystać będą mogły osoby niepełnosprawne. Inicjatywę wspiera Fundacja Gaudeamus.

 

Przejazd zakończył się na Starym Rynku, gdzie wolontariusze przeprowadzili kwestę. Pieniądze zbierane będą także w sobotę na Bydgoskim Festiwalu Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się na Wyspie Młyńskiej. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Niemcy podpisują rozejm – Powstanie Wielkopolskie kończy się zwycięstwem

  16 lutego 1919 roku zawarty został rozejm w Trewirze – jest to data uznana za symboliczny koniec Powstania Wielkopolskiego. Rozejm w Trewirze stał się symbolem zwycięstwa powstania, bowiem jego ustalenia sprawiły, że strony rozejmu uznały tereny zajęte przez powstańców, za znajdujące się pod polską kontrolą.

 • Pamięci premiera Olszewskiego

  W piątek i sobotę trwa w Polsce żałoba narodowa w związku ze śmiercią byłego premiera Jana Olszewskiego, wcześniej zasłużonego działacza opozycji antykomunistycznej. Dla uczczenia jego pamięci w czwartek Senat RP przyjął uchwałę, której treść w całości publikujemy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.