Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski Wyszogród: Siedzibą Dorzecza Wisły powinna być Bydgoszcz

Bydgoski Wyszogród: Siedzibą Dorzecza Wisły powinna być Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 wrzesień 2013 14:19

Stowarzyszenie Bydgoski Wyszogród na wczorajszym festynie historycznym odniosło się także do spraw teraźniejszych. W opinii Roberta Szatkowskiego Bydgoszcz powinna być siedzibą Dorzecza Wisły. Decyzję o ulokowaniu tej instytucji ma podjąć Ministerstwo Środowiska.

Połączenie atrakcji turystycznych z siedzibą żeglugi Wisły była by motorem do działania dla rozwoju wschodnich terenów Bydgoszczy i zwiększyła by rangę tego miasta – mówił wczoraj Robert Szatkowski, prezes stowarzyszenia Bydgoski Wyszogród -  Jest powiedzenie, że ludzie głosują nogami i liczba osób tutaj przybyłych wskazuje, że warto by było zainwestować w to miejsce.

 

Lokalizację Zarządu Dorzecza Wisły w Bydgoszczy poparł już sejmik województwa kujawsko-pomorskiego. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.