Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPracownicy wodociągów pytają o wanny i liczbę łazienek

Pracownicy wodociągów pytają o wanny i liczbę łazienek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 październik 2013 19:19

Od czytelników otrzymujemy informacje, że po domach chodzą ankieterzy, którzy na zlecenie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji pytają o takie rzeczy, jak liczba posiadanych umywalek czy wanien. Mieszkańcy boją się, że w ten sposób przygotowywane są podwyżki opłat, tę opinie podziela część radnych opozycji.

MWiK jak wynika z wypowiedzi medialnych zaprzecza jakoby celem tego działania były podwyżki opłat. Celem ankiety ma być pomoc w dostosowaniu taryfy abonamentu dla mieszkańców. I w tym jest cały pies pogrzebany, bowiem nasi czytelnicy obawiają się, że skutkować to może zmianą kwoty abonamentu na wyższą. Tych wątpliwości nie bagatelizuje część radnych opozycji z którymi rozmawialiśmy.

 

Od kilku miesięcy po za opłatą za zużytą wodę bydgoszczanie muszą uiszczać także abonament. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas