Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPracownicy wodociągów pytają o wanny i liczbę łazienek

Pracownicy wodociągów pytają o wanny i liczbę łazienek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 październik 2013 19:19

Od czytelników otrzymujemy informacje, że po domach chodzą ankieterzy, którzy na zlecenie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji pytają o takie rzeczy, jak liczba posiadanych umywalek czy wanien. Mieszkańcy boją się, że w ten sposób przygotowywane są podwyżki opłat, tę opinie podziela część radnych opozycji.

MWiK jak wynika z wypowiedzi medialnych zaprzecza jakoby celem tego działania były podwyżki opłat. Celem ankiety ma być pomoc w dostosowaniu taryfy abonamentu dla mieszkańców. I w tym jest cały pies pogrzebany, bowiem nasi czytelnicy obawiają się, że skutkować to może zmianą kwoty abonamentu na wyższą. Tych wątpliwości nie bagatelizuje część radnych opozycji z którymi rozmawialiśmy.

 

Od kilku miesięcy po za opłatą za zużytą wodę bydgoszczanie muszą uiszczać także abonament. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Sejmik chce uczcić 100. lecie powrotu Kujaw i Pomorza do Polski. Projekt stanowiska słaby

    W poniedziałek 16 grudnia na Sejmiku Województwa planowane jest przyjęcie stanowiska w sprawie uczczenia 100. Rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski. Wątpliwości może budzić już jednak treść zaproponowanego dokumentu, w którym zapomina się nawet wspomnieć o Powstaniu Wielkopolskim.

  • Jutro Sejmik Województwa uchwali budżet

    Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas