Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz w krajowym ogonie inwestycji

Bydgoszcz w krajowym ogonie inwestycji

Napisane przez  Ł.R. / Wspólnota Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 październik 2013 23:30

Przez ostatnie lata najwięcej w infrastrukturę techniczną w przeliczeniu na mieszkańca inwestował Gdańsk. Tak wynika z rankingu czasopisma samorządowego ,,Wspólnota”. Bydgoszcz znalazła się w szarym ogonie wśród miast wojewódzkich.

Ranking ,,Wspólnota” przygotowała w oparciu o inwestycje w transport, gospodarkę komunalną i gospodarkę mieszkaniową. Jedna z konkluzji tego rankingu to spadająca z roku na rok wartość inwestycji, co podyktowane jest kryzysem gospodarczym.

 

W 2012 roku na głowę mieszkańca Gdańska w infrastrukturę techniczną zainwestowano 2.344 zł. Druga była Warszawa, a trzeci Poznań.

Bydgoszcz z wynikiem 636 zł na mieszkańca, znalazła się dopiero na 15 lokacie (na 18). Wypadliśmy lepiej tylko od Łodzi, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. I tak jest lepiej, bo w roku 2011 byliśmy na 17 pozycji.

 

 Dla porównania Toruń uplasował się wysoko, bo na 5 pozycji, wydając na głowę mieszkańca 1.275 zł, czyli mniej więcej dwa razy tyle co Bydgoszcz.

 

Z zestawieniu województw na pierwszą pozycję w roku 2012 wskoczyło zachodniopomorskie z 194 zł na mieszkańca, przed świętokrzyskim i dolnośląskim.  Kujawsko-Pomorskie znalazło się na 16 pozycji z wynikiem 81 zł. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas