Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz w krajowym ogonie inwestycji

Bydgoszcz w krajowym ogonie inwestycji

Napisane przez  Ł.R. / Wspólnota Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 październik 2013 23:30

Przez ostatnie lata najwięcej w infrastrukturę techniczną w przeliczeniu na mieszkańca inwestował Gdańsk. Tak wynika z rankingu czasopisma samorządowego ,,Wspólnota”. Bydgoszcz znalazła się w szarym ogonie wśród miast wojewódzkich.

Ranking ,,Wspólnota” przygotowała w oparciu o inwestycje w transport, gospodarkę komunalną i gospodarkę mieszkaniową. Jedna z konkluzji tego rankingu to spadająca z roku na rok wartość inwestycji, co podyktowane jest kryzysem gospodarczym.

 

W 2012 roku na głowę mieszkańca Gdańska w infrastrukturę techniczną zainwestowano 2.344 zł. Druga była Warszawa, a trzeci Poznań.

Bydgoszcz z wynikiem 636 zł na mieszkańca, znalazła się dopiero na 15 lokacie (na 18). Wypadliśmy lepiej tylko od Łodzi, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. I tak jest lepiej, bo w roku 2011 byliśmy na 17 pozycji.

 

 Dla porównania Toruń uplasował się wysoko, bo na 5 pozycji, wydając na głowę mieszkańca 1.275 zł, czyli mniej więcej dwa razy tyle co Bydgoszcz.

 

Z zestawieniu województw na pierwszą pozycję w roku 2012 wskoczyło zachodniopomorskie z 194 zł na mieszkańca, przed świętokrzyskim i dolnośląskim.  Kujawsko-Pomorskie znalazło się na 16 pozycji z wynikiem 81 zł. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas