Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo długiej chorobie zmarła radna Gwincińska

Po długiej chorobie zmarła radna Gwincińska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 październik 2013 17:54

Pod długiej chorobie zmarła bydgoska radna Felicja Gwincińska, którą można uznać za jeden z symboli bydgoskiego samorządu. W Radzie Miasta zasiadała przez kilka kadencji, pełniła także funkcję Przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy.

 

Na ostatnią kadencję została wybrana mając ponad 70 lat, energii którą miała w sobie mógł pozazdrościć jej nie jeden samorządowiec młodego pokolenia. Ostatnie miesiące ta aktywność jednak opadła, gdyż zmagała się z chorobą nowotworową, z którą nie udało się jej wygrać.

 

Była zaangażowana jednak także w wiele innych dzieł, które ubogacały bydgoskie życie społeczne. Była prezesem honorowym Towarzystwa Muzycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego, które organizowało międzynarodowy konkurs imienia tego artysty. Wiele energii wkładała w to, aby jego organizacja była jak najlepsza.

 

Felicja Gwincińska stała także na czele komitetu społecznego, który doprowadził do budowy  pomnika Kazimierza Wielkiego, który zdobi gród który założył ten władca przy ulicy Pod Blankami.

 

Kilka dni temu do szpitala, gdzie przebywała Gwincińska udała się delegacja władz miasta i Rady Miasta, w celu uroczystego nadania jej honorowego obywatelstwa Bydgoszczy.

Gwincińska miała 74 lata. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas