Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo długiej chorobie zmarła radna Gwincińska

Po długiej chorobie zmarła radna Gwincińska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 październik 2013 17:54

Pod długiej chorobie zmarła bydgoska radna Felicja Gwincińska, którą można uznać za jeden z symboli bydgoskiego samorządu. W Radzie Miasta zasiadała przez kilka kadencji, pełniła także funkcję Przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy.

 

Na ostatnią kadencję została wybrana mając ponad 70 lat, energii którą miała w sobie mógł pozazdrościć jej nie jeden samorządowiec młodego pokolenia. Ostatnie miesiące ta aktywność jednak opadła, gdyż zmagała się z chorobą nowotworową, z którą nie udało się jej wygrać.

 

Była zaangażowana jednak także w wiele innych dzieł, które ubogacały bydgoskie życie społeczne. Była prezesem honorowym Towarzystwa Muzycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego, które organizowało międzynarodowy konkurs imienia tego artysty. Wiele energii wkładała w to, aby jego organizacja była jak najlepsza.

 

Felicja Gwincińska stała także na czele komitetu społecznego, który doprowadził do budowy  pomnika Kazimierza Wielkiego, który zdobi gród który założył ten władca przy ulicy Pod Blankami.

 

Kilka dni temu do szpitala, gdzie przebywała Gwincińska udała się delegacja władz miasta i Rady Miasta, w celu uroczystego nadania jej honorowego obywatelstwa Bydgoszczy.

Gwincińska miała 74 lata. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas