Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProkuratura umorzyła śledztwo w sprawie kupowania podpisów

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie kupowania podpisów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 październik 2013 21:59

Przed rokiem nad posłem Łukaszem Krupą z Twojego Ruchu (wówczas Ruchu Palikota) pojawiły się czarne chmury. Prokuratura w Bydgoszczy wszczęła śledztwo sprawie zbadania, czy parlamentarzysta w czasie kampanii wyborczej w 2011 roku płacił za podpisy poparcia pod listą poparcia dla Komitetu Wyborczego Ruchu Palikota.

Śledztwo wszczęto po złożeniu doniesienia do prokuratury przez jedną z pracownik sztabu wyborczego, która twierdziła, że obecny poseł wypłacał za zbierane podpisy wynagrodzenie. Zgodnie z przepisami prawa takie działanie jest niedozwolone i parlamentarzyście groziła nawet utrata mandatu.

 

Dzisiaj biuro posła Łukasz Krupy informuje, że prokuratura nie wykryła niedozwolonych działań i śledztwo umorzyła - Zdaniem posła Krupy to nie zbieg okoliczności, tylko typowo polityczna nagonka mająca na celu ugodzić w jego wizerunek – informuje biuro poselskie. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas