Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiemcy w Bydgoszczy obchodzili święto narodowe

Niemcy w Bydgoszczy obchodzili święto narodowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 październik 2013 19:58

W Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy miała miejsce uroczystość związana z 23 rocznicą zjednoczenia Niemiec. W uroczystości niezwykle ważnej dla niemieckich żołnierzy służących nad Brdą uczestniczył Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec Jarosław Kuropatwiński. W czasie uroczystego apelu wspominano także Polaków walczących o wolność narodów Europy.

Przedstawiciele JFTC NATO starają się na bieżąco uczestniczyć w bydgoskich uroczystościach poświęconych ważnym dla Polaków

wydarzeniom.

 

Tym razem uczczono jednak ważną dla społeczności niemieckiej uroczystość, zjednoczenie dwóch pasńtw zamieszkujących przez narodowość niemiecką – Niemieckiej Republiki Demokratycznej, która tak jak Polska była zależna od Związku Radzieckiego oraz Republiki Federalnej Niemiec. Stolica dzisiejszych Niemiec Berlin podzielony był na dwie części słynnym ,,Murem Berlińskim”.

 

Zjednoczenie Niemiec byłoby niemożliwe bez europejskich ruchów wolnościowych, bez polskich robotników, Solidarności i polskiego papieża Jana Pawła II, jak i kochających pokój ludzi w Europie Środkowej i Europie Wschodniej. Wywalczyli oni krok po kroku wolność swoją, a w efekcie również naszą – mówił w czasie środowej uroczystości płk Klaus Peter Kiser.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas