Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiemcy w Bydgoszczy obchodzili święto narodowe

Niemcy w Bydgoszczy obchodzili święto narodowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 październik 2013 19:58

W Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy miała miejsce uroczystość związana z 23 rocznicą zjednoczenia Niemiec. W uroczystości niezwykle ważnej dla niemieckich żołnierzy służących nad Brdą uczestniczył Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec Jarosław Kuropatwiński. W czasie uroczystego apelu wspominano także Polaków walczących o wolność narodów Europy.

Przedstawiciele JFTC NATO starają się na bieżąco uczestniczyć w bydgoskich uroczystościach poświęconych ważnym dla Polaków

wydarzeniom.

 

Tym razem uczczono jednak ważną dla społeczności niemieckiej uroczystość, zjednoczenie dwóch pasńtw zamieszkujących przez narodowość niemiecką – Niemieckiej Republiki Demokratycznej, która tak jak Polska była zależna od Związku Radzieckiego oraz Republiki Federalnej Niemiec. Stolica dzisiejszych Niemiec Berlin podzielony był na dwie części słynnym ,,Murem Berlińskim”.

 

Zjednoczenie Niemiec byłoby niemożliwe bez europejskich ruchów wolnościowych, bez polskich robotników, Solidarności i polskiego papieża Jana Pawła II, jak i kochających pokój ludzi w Europie Środkowej i Europie Wschodniej. Wywalczyli oni krok po kroku wolność swoją, a w efekcie również naszą – mówił w czasie środowej uroczystości płk Klaus Peter Kiser.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas