Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrwa remont fragmentu ,,północnej obwodnicy Bydgoszczy”

Trwa remont fragmentu ,,północnej obwodnicy Bydgoszczy”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 październik 2013 18:52

W środę rozpoczął się remont 650 metrowego odcinka ulicy Koronowskiej w Maksymilianowie, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244. Prace remontowe potrwają do końca listopada, kierowcy spodziewać się mogą utrudnień spowodowanych rotacyjną organizacją ruchu.

- W ramach zamówienia wykarczowane zostaną pnie drzew,  które rosły przy jezdni. Stara warstwa asfaltu zostanie sfrezowana. Korpus drogi zostanie poszerzony, zadbamy także o lepszą podbudowę. Chodniki zbudujemy z estetycznej betonowej kostki. Ulica zyska także odwodnienie – wyjaśnia Mirosław Kielnik z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

 

Koszt tej inwestycji to 980 tysięcy złotych, czyli mniej niż ZDW przygotowało budżetu dla tego zadania.

 

Droga Wojewódzka nr 244 łączy DK nr 5 z DK nr 25, przez co może pełnił także nieformalnie ,,północną obwodnicę Bydgoszczy”. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas