Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrwa remont fragmentu ,,północnej obwodnicy Bydgoszczy”

Trwa remont fragmentu ,,północnej obwodnicy Bydgoszczy”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 październik 2013 18:52

W środę rozpoczął się remont 650 metrowego odcinka ulicy Koronowskiej w Maksymilianowie, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244. Prace remontowe potrwają do końca listopada, kierowcy spodziewać się mogą utrudnień spowodowanych rotacyjną organizacją ruchu.

- W ramach zamówienia wykarczowane zostaną pnie drzew,  które rosły przy jezdni. Stara warstwa asfaltu zostanie sfrezowana. Korpus drogi zostanie poszerzony, zadbamy także o lepszą podbudowę. Chodniki zbudujemy z estetycznej betonowej kostki. Ulica zyska także odwodnienie – wyjaśnia Mirosław Kielnik z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

 

Koszt tej inwestycji to 980 tysięcy złotych, czyli mniej niż ZDW przygotowało budżetu dla tego zadania.

 

Droga Wojewódzka nr 244 łączy DK nr 5 z DK nr 25, przez co może pełnił także nieformalnie ,,północną obwodnicę Bydgoszczy”. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas