Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS uważa, że prezydent przygotował ryzykowny budżet wyborczy

PiS uważa, że prezydent przygotował ryzykowny budżet wyborczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 01 grudzień 2013 20:01

Co prawda budżet miasta na rok 2014 rok przyjęty zostanie dopiero za kilka tygodni, to już dzisiaj jego założenia wywołują dyskusję. W sobotę odbył się kongres gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości, na którym radny Marek Gralik wyraził swoje podejrzenie, że jest to budżet typowo wyborczy, czyli przygotowany typowo pod rok wyborczy.

Radny swoje podejrzenia argumentował między innymi dużym wzrostem planowanych wydatków na inwestycje w stosunku do rak poprzednich oraz przygotowana dość wysoką nadwyżką operacyjną, co zgodnie z nowymi przepisami pozwoli Bydgoszczy na dalsze branie kredytów.  W praktyce zadłużenie Bydgoszczy ma przekroczyć miliard złotych.

 

Podejrzenia radnego Marka Gralika wyrażało także wielu internautów kilkanaście dni temu, gdy prezydent wstępny zarys budżetu przedstawił. No i trudno się dziwić, bo gołym okiem widać, że to właśnie w 2014 czekają nas największe inwestycje w tej kadencji.  Podobnie było zresztą także w roku 2010, gdy kończyła się kadencja poprzedniego prezydenta.

 

Wystąpieniu radnego Gralika przysłuchiwał się skarbnik miasta Piotr Tomaszewski, który pochwalił jego przygotowanie merytorycznej. Nie zgodził się jednak z poglądem, że tak wysokie wydatki inwestycyjne w 2014 roku są spowodowane zbliżającymi się wyborami.  Kwestię wyższej nadwyżki operacyjnej tłumaczył tym, że nowy sposób naliczania zadłużenia samorządów przez państwo będzie brany pod uwagę dopiero od przyszłego roku.

 

Radny Gralik dyskusję podsumował dość krótko – Nasze poglądy różnią się właściwie tylko tym, że pan znacznie bardziej optymistycznie ocenia sytuację budżetową

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas