Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZamiast chodnika darmowe przejazdy Trasą Uniwersytecką?

Zamiast chodnika darmowe przejazdy Trasą Uniwersytecką?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 01 grudzień 2013 20:23

Za kilka dni do użytku ma być oddany Most Uniwersytecki, który połączy ulicę Wojska Polskiego z Ogińskiego. Jest on znany w Polsce dzięki mediom, które pokazywały nie tylko spór o jego nazwę, ale pokazywały także absurd związany z brakiem chodnika.

Kwestię przystosowania tego mostu na potrzeby pieszych i rowerzystów zaniedbano na etapie projektowania inwestycji, więc dzisiaj drogowcy próbują się ratować kładką pod mostem, do której jednak aby dość, trzeba pierw dość zawiniętą drogę przejść.

 

Ciekawą propozycje na ułatwienie bydgoszczanom życia ma Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego, które wystosowało do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wniosek, w którym proponuje wprowadzenie bezpłatnych przejazdów linią autobusową nr 57, na odcinku Mostu Uniwersyteckiego.

 

Rozwiązanie to pozwoliłoby skrócić drogę z górnego tarasu miasta w okolice dworca Autobusowego oraz uniwersytetu również mieszkańcom nie korzystającym na co dzień z komunikacji miejskiej, a więc nie posiadającym biletów okresowych  - pisze stowarzyszenie. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu