Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMają pomysł na rozładowanie Pięknej, drogowcy traktują ich sceptycznie

Mają pomysł na rozładowanie Pięknej, drogowcy traktują ich sceptycznie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 grudzień 2013 13:00

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego wystosowało do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wniosek, aby poszerzyć pas dla lewoskrętu na ulicy Pięknej przy skrzyżowaniu z ulicą Szubińską. W opinii społeczników, w ten sposób udało by się rozładować w dużym stopniu korki, które powstają w godzinach szczytu na ulicy Pięknej.

 

Powstające korki doprowadzają między innymi do opóźnień w kursowaniu linii autobusowych 55 i 79.

 

ZDMiKP jak to ma w zwyczaju poinformował, że póki co nie planuje w tym miejscu żadnych prac inwestycyjnych, a propozycje stowarzyszenia być może zostaną uwzględnione przy modernizacji tego skrzyżowania, jeżeli potrzeba takiej w opinii urzędników w ogóle nastąpi.

 

Zwracamy się z pytaniem, dlaczego podczas poprzedniego remontu wspomnianego skrzyżowania nie wzięto pod uwagę przebudowy 70 metrów ulicy Pięknej, by wydłużyć pas do skrętu w prawo, a także dlaczego, sądząc z Państwa pisma, taka przebudowa nie jest obecnie planowana – odpowiada urzędnikom z ZDMiKP Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy  - Uważamy ponadto, iż w związku z projektem remarszrutyzacji sieci komunikacji miejskiej i publikowaniem przez Państwa w różnych dokumentach informacji o konieczności zwiększenia roli komunikacji miejskiej w przemieszczaniu się na terenie Bydgoszczy, zaniechanie i obecny brak planów przebudowy ww. pasa, może być nieprzemyślany.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas