Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMają pomysł na rozładowanie Pięknej, drogowcy traktują ich sceptycznie

Mają pomysł na rozładowanie Pięknej, drogowcy traktują ich sceptycznie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 grudzień 2013 13:00

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego wystosowało do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wniosek, aby poszerzyć pas dla lewoskrętu na ulicy Pięknej przy skrzyżowaniu z ulicą Szubińską. W opinii społeczników, w ten sposób udało by się rozładować w dużym stopniu korki, które powstają w godzinach szczytu na ulicy Pięknej.

 

Powstające korki doprowadzają między innymi do opóźnień w kursowaniu linii autobusowych 55 i 79.

 

ZDMiKP jak to ma w zwyczaju poinformował, że póki co nie planuje w tym miejscu żadnych prac inwestycyjnych, a propozycje stowarzyszenia być może zostaną uwzględnione przy modernizacji tego skrzyżowania, jeżeli potrzeba takiej w opinii urzędników w ogóle nastąpi.

 

Zwracamy się z pytaniem, dlaczego podczas poprzedniego remontu wspomnianego skrzyżowania nie wzięto pod uwagę przebudowy 70 metrów ulicy Pięknej, by wydłużyć pas do skrętu w prawo, a także dlaczego, sądząc z Państwa pisma, taka przebudowa nie jest obecnie planowana – odpowiada urzędnikom z ZDMiKP Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy  - Uważamy ponadto, iż w związku z projektem remarszrutyzacji sieci komunikacji miejskiej i publikowaniem przez Państwa w różnych dokumentach informacji o konieczności zwiększenia roli komunikacji miejskiej w przemieszczaniu się na terenie Bydgoszczy, zaniechanie i obecny brak planów przebudowy ww. pasa, może być nieprzemyślany.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

  Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

  Etykiety: matury
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu