Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiszemy do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie S-5

Piszemy do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 grudzień 2013 13:50

Nie czekając na ewentualne interpelacje parlamentarzystów wystąpiliśmy do służb prasowych resortu wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, z krótkimi, ale konkretnymi zapytaniami dotyczącymi budowy drogie ekspresowej S-5 w województwie kujawsko-pomorskim.

W poniedziałek Gazeta Wyborcza powołując się na dane z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju opublikowało mapę inwestycji w drogi ekspresowej, które będą zrealizowane do 2018 roku. Nie znalazł się na niej żaden z kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5.

 

Do tej pory nie otrzymaliśmy informacji, jakoby resort ten sprostował tę publikację, co pozwala mieć wątpliwości, czy zapowiedzi poprzedniego ministra o realizacji tej inwestycji do 2018 roku są nadal aktualne.

 

W swoim zapytaniu zapytaliśmy między innymi o kwestię, która w interpelacjach poselskich nie specjalnie była akcentowana, czyli finansowania ewentualnej budowy. Odpowiedź powinniśmy poznać w ciągu kilku dni, czyli znacznie szybciej, niż miało by to miejsce w przypadku zapytań poselskich.

 

Parlamentarzystów z okręgu bydgoskiego zachęcamy z kolei do aktywnego, a przede wszystkim skutecznego przekonywania pani wicepremier oraz premiera Donalda Tuska do racji naszego regionu.  

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas