Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiszemy do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie S-5

Piszemy do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 grudzień 2013 13:50

Nie czekając na ewentualne interpelacje parlamentarzystów wystąpiliśmy do służb prasowych resortu wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, z krótkimi, ale konkretnymi zapytaniami dotyczącymi budowy drogie ekspresowej S-5 w województwie kujawsko-pomorskim.

W poniedziałek Gazeta Wyborcza powołując się na dane z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju opublikowało mapę inwestycji w drogi ekspresowej, które będą zrealizowane do 2018 roku. Nie znalazł się na niej żaden z kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5.

 

Do tej pory nie otrzymaliśmy informacji, jakoby resort ten sprostował tę publikację, co pozwala mieć wątpliwości, czy zapowiedzi poprzedniego ministra o realizacji tej inwestycji do 2018 roku są nadal aktualne.

 

W swoim zapytaniu zapytaliśmy między innymi o kwestię, która w interpelacjach poselskich nie specjalnie była akcentowana, czyli finansowania ewentualnej budowy. Odpowiedź powinniśmy poznać w ciągu kilku dni, czyli znacznie szybciej, niż miało by to miejsce w przypadku zapytań poselskich.

 

Parlamentarzystów z okręgu bydgoskiego zachęcamy z kolei do aktywnego, a przede wszystkim skutecznego przekonywania pani wicepremier oraz premiera Donalda Tuska do racji naszego regionu.  

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

  Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

  Etykiety: matury
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu