Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłody mężczyzna zmarł, bo sprzęt ratujący życie był czynny do 15

Młody mężczyzna zmarł, bo sprzęt ratujący życie był czynny do 15

Napisane przez  Redakcja / TTV Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 grudzień 2013 00:09

W 10 Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy funkcjonuje nowoczesna komora hiperbaryczna, która może wielu mieszkańcom naszego regionu uratować życie. Funkcjonuje ona jednak tylko i wyłącznie w godzinach 7-15. Po tym czasie potrzebujący na pomoc nie mogą liczyć.  W związku ze śmiercią 24-latka o temacie nakręciła reportaż ogólnopolska telewizja TTV.

 

Młody mężczyzna uległ poważnemu zatruciu z powodu wadliwego pieca przy ulicy Chocimskiej. W godzinach nocnych zabrało go pogotowie, w szpitalu pomocy mu jednak nie udzielono, gdyż komora była o tej godzinie nieczynna. Lekarze zdecydowali się go wysłać do szpitala w Gdyni. Było jednak za późno, aby uratować jego życie.

 

To urządzenie ratujące ludzkie życie działa jak urząd, od godziny 7-15. To nie jest powiedziane, że ludzie do 15 potrzebują takiej pomocy – mówi oburzona sąsiadka zmarłego w reportażu telewizji TTV. Te słowa są idealnym komentarzem do sytuacji, która miała miejsce.

 

Okazuje się, że NFZ przeznaczył na pracę specjalistycznego zespołu, do pracy przy tym urządzeniu, tylko przez 8 godzin dziennie. 

 

 


Sprostowanie:

 


Komora hiberbaryczna znajduje się w 10 Szpitalu Wojskowym, a nie w Szpitalu Uniwersyteckim jak podawaliśmy w pierwszej wersji w oparciu o o materiał TTV. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas