Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzy lata bydgoskiego samorządu za nami

Trzy lata bydgoskiego samorządu za nami

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 grudzień 2013 23:07

Za rok bydgoszczanie znów pójdą do urn, aby wybrać swoich przedstawicieli do Rady Miasta. Po trzech latach możemy już powoli zacząć oceniać dorobek tej kadencji.  Powinniśmy zacząć zadawać sobie pytanie, o to ,gdzie Bydgoszcz znajduje się dzisiaj? Czy przez te trzy lata zanotowaliśmy rozwój sprawy bydgoskiej, czy jej regres? Wówczas będziemy wiedzieć, czy ostatnie lata zostały dobrze wykorzystane , czy po prostu zmarnowaliśmy kolejną kadencję?

Quo Vadis Bydgoszczy? – To słynne pytanie padło z ust przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Romana Jasiakiewicza w pierwszym roku kadencji. Ta samo osoba,  na jednej z konwencji jeszcze w kampanii wyborczych powiedziała – Jeszcze będzie wielka Bydgoszcz! Po tych słowach rozległy się oklaski. Te wypowiedzi Romana Jasiakiewicza utkwiły do dzisiaj w mojej pamięci.  Uwierzyłem, że po latach stagnacji Bydgoszcz wyjdzie na prostą. Trzy lata trwania tej kadencji, to doskonała chwila, aby każdy powiedział sprawdzam! I ocenił na ile jego oczekiwania weszły w czyn.

 

W ostatnim czasie w wielu z nas umierały jednak nadzieje. Gdy sejmik przyjął Strategię Rozwoju Województwa do 2020 roku, która właściwie pogrzebała marzenia o metropolii w centrum w Bydgoszczy, której siłą mieli być nasi naturalni sąsiedzi. Bydgoszczy rząd narzuca politykę, która nie podoba się wielu bydgoszczanom, nie jesteśmy jednak wstanie powiedzieć nawet skutecznego nie. Godzimy się na marginalizowanie pozycji naszego miasta.  Zauważyć można natomiast coraz bardziej widoczną kalkulację polityczną wśród radnych koalicji i opozycji. Walka trwa, tylko niestety nie o Bydgoszcz.

 

Pamiętajmy  o łacińskim zwrocie:

Verba volant (słowa ulatują).

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu