Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNie będzie debaty na temat bydgoskiej straży

Nie będzie debaty na temat bydgoskiej straży

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 19 październik 2012 16:34

Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy nie zorganizuje debaty w sprawie funkcjonowania straży miejskiej, o co wnioskował radny Stefan Pastuszewski.  Dyskusji w tej sprawie unika także prezydent. Zdaniem radnego Pastuszewskiego władze nie chcą wsłuchać się w głos ulicy.

 

Gdy w połowie września zainicjowana została zbiórka podpisów w sprawie likwidacji straży miejskiej w Bydgoszczy, ratusz schował głowę w piasek komentując sprawę krótko – To sprawa polityczna.

Debatować chciało z kolei część polityków którzy uznali, że likwidacja straży miejskiej jest zbyt radykalnym posunięciem. Szybko doszli jednak do wniosku, że debaty nie będzie z powodu braku woli ze strony Urzędu Miasta. Z tego powodu poparcia dla referendum udzieliły lokalne struktury Solidarnej Polski oraz Polska Jest Najważniejsza.

Na ostatniej sesji Rady Miasta o debatę w ramach interpelacji zawnioskował radny Stefan Pastuszewski. W  odpowiedzi na piśmie przewodniczący Roman Jasiakiewicz stwierdził – Nie podzielam zdania Pana Radnego o potrzebie uczestniczenia Rady Miasta Bydgoszczy w politycznej akcji zorganizowanej przez Kongres Nowej Prawicy.

Dziwie się bardzo skoro cała Polska o tym mówi, ludzie są oburzeni funkcjonowaniem straży miejskiej, w szczególności patroli które szykanują kierowców. Jeżeli Rada Miasta ma milczeć to znaczy, że wyalienowuje się ze społeczeństwa. To, że jedna z organizacji politycznych zajmuje się tą sprawą to nie znaczy, że problemu nie ma. Nie można umywać rąk od fundamentalnych problemów o których mówi ulica – komentuje odpowiedź przewodniczącego radny Stefan Pastuszewski.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu