Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNie będzie debaty na temat bydgoskiej straży

Nie będzie debaty na temat bydgoskiej straży

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 19 październik 2012 16:34

Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy nie zorganizuje debaty w sprawie funkcjonowania straży miejskiej, o co wnioskował radny Stefan Pastuszewski.  Dyskusji w tej sprawie unika także prezydent. Zdaniem radnego Pastuszewskiego władze nie chcą wsłuchać się w głos ulicy.

 

Gdy w połowie września zainicjowana została zbiórka podpisów w sprawie likwidacji straży miejskiej w Bydgoszczy, ratusz schował głowę w piasek komentując sprawę krótko – To sprawa polityczna.

Debatować chciało z kolei część polityków którzy uznali, że likwidacja straży miejskiej jest zbyt radykalnym posunięciem. Szybko doszli jednak do wniosku, że debaty nie będzie z powodu braku woli ze strony Urzędu Miasta. Z tego powodu poparcia dla referendum udzieliły lokalne struktury Solidarnej Polski oraz Polska Jest Najważniejsza.

Na ostatniej sesji Rady Miasta o debatę w ramach interpelacji zawnioskował radny Stefan Pastuszewski. W  odpowiedzi na piśmie przewodniczący Roman Jasiakiewicz stwierdził – Nie podzielam zdania Pana Radnego o potrzebie uczestniczenia Rady Miasta Bydgoszczy w politycznej akcji zorganizowanej przez Kongres Nowej Prawicy.

Dziwie się bardzo skoro cała Polska o tym mówi, ludzie są oburzeni funkcjonowaniem straży miejskiej, w szczególności patroli które szykanują kierowców. Jeżeli Rada Miasta ma milczeć to znaczy, że wyalienowuje się ze społeczeństwa. To, że jedna z organizacji politycznych zajmuje się tą sprawą to nie znaczy, że problemu nie ma. Nie można umywać rąk od fundamentalnych problemów o których mówi ulica – komentuje odpowiedź przewodniczącego radny Stefan Pastuszewski.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

  Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

  Etykiety: matury
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu