Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS: PO odpowiedzialne za upadek Zachemu (wideo)

PiS: PO odpowiedzialne za upadek Zachemu (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 październik 2012 16:08

Na konferencji prasowej radny Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rega poinformował o skierowaniu do prezydenta Rafała Bruskiego interpelacji, w której pyta o kwestie upadku Zachemu i przyszłości Spółki Wodnej ,,Kapuściska”, której udziałowcem jest ten zakład.

 

Pan prezydent Bruski występuje w tej interpelacji jako podwójny adresat. Z jednej strony jako prezydent naszego miasta, a z drugiej strony jako przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy – poinformował radny – Czy udało się Panu jako prezydentowi i przewodniczącemu bydgoskiego PO spotkać z Donaldem Tuskiem i co z tego spotkania wynikło? – pyta radny, odnosząc się do zapowiedzi prezydenta, że o sytuacji zakładu porozmawia z premierem rządu.

 

Radny pyta także o to, czy w sprawie Zachemu interweniował poseł Paweł Olszewski i o kwestie ewentualnej rekomendacji dla prezesa Zachemu Konrada Mikołajskiego do zarządu miejskiej spółki KPEC – Jako nagrody za nieudolne prezesowanie Zachemem – dodaje radny.

 

Pan Konrad Mikołajski objął zakład, gdy była w dobrej kondycji, jak jest teraz widzimy – skomentował uczestniczący w konferencji prasowej przewodniczący bydgoskich struktur PiS Łukasz Schreiber.

 

Politycy PiS pytają prezydenta jak na upadek Zachemu przygotowana jest  Spółka Wodna ,,Kapuściska” która oczyszcza 1/3 komunalnych ścieków w Bydgoszczy.

Czekamy na odpowiedzi Urzędu Miasta do tych zarzutów.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas