Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz3 lata temu w Bydgoszczy

3 lata temu w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 październik 2012 11:34
Konferencja inaugurująca funkcjonowanie metropolii bydgoskiej

Po krótkiej przerwie, za sprawą nowo powstałego Portalu Kujawskiego powraca cykl ,,3 lata temu w Bydgoszczy”. Będzie on poświęcony  przypominaniu wydarzeń z grodu Kazimierza Wielkiego z przed 3 lat.

 

Energia geotermalna

Radni z klubu Konstantego Dombrowicza przygotowali projekt uchwały, który miał pozwolić na rozpoczęcie poszukiwań źródeł wód geotermalnych na terenie Bydgoszczy. Ten projekt tak samo jak inne inicjatywy geotermalne w Polsce zakończył się bez powodzenia.

 

Komisja pojednawcza

Komisja Kultury Fizyczne, Sportu i Turystyki zdecydowała się powołać komisję doraźną, która miała zakończyć konflikt na linii kibice Zawiszy – ratusz. Warto przypomnieć, że fani Zawiszy nie akceptowali polityki ówczesnego prezesa Michała Glińskiego, który swoją funkcje pełnił z nadania ratusza.

Radni stwierdzili, że konflikt istnieje i należy go zażegnać, a nie zamiatać sprawę pod dywan jak robił to ratusz. 

To jak wyglądała praca komisji doraźnej przypominać będziemy w kolejnych publikacjach.

 

Metropolia Bydgoska

Czwartek 22 października 2009 roku, ta data wpisała się w historię Bydgoszczy za sprawą inauguracji działalności przez stowarzyszenie ,,Metropolia Bydgoska”. Główna ideologia tej organizacji opierała się o dążenie do utworzenia metropolii z miastem centralnym Bydgoszczą z udziałem powiatów inowrocławskiego, nakielskiego, świeckiego i toruńskiego.

Do tej pory jedyną rozważaną opcją, popierają przez ratusz, była koncepcja dwumiasta z Toruniem.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas