Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz3 lata temu w Bydgoszczy

3 lata temu w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 październik 2012 11:34
Konferencja inaugurująca funkcjonowanie metropolii bydgoskiej

Po krótkiej przerwie, za sprawą nowo powstałego Portalu Kujawskiego powraca cykl ,,3 lata temu w Bydgoszczy”. Będzie on poświęcony  przypominaniu wydarzeń z grodu Kazimierza Wielkiego z przed 3 lat.

 

Energia geotermalna

Radni z klubu Konstantego Dombrowicza przygotowali projekt uchwały, który miał pozwolić na rozpoczęcie poszukiwań źródeł wód geotermalnych na terenie Bydgoszczy. Ten projekt tak samo jak inne inicjatywy geotermalne w Polsce zakończył się bez powodzenia.

 

Komisja pojednawcza

Komisja Kultury Fizyczne, Sportu i Turystyki zdecydowała się powołać komisję doraźną, która miała zakończyć konflikt na linii kibice Zawiszy – ratusz. Warto przypomnieć, że fani Zawiszy nie akceptowali polityki ówczesnego prezesa Michała Glińskiego, który swoją funkcje pełnił z nadania ratusza.

Radni stwierdzili, że konflikt istnieje i należy go zażegnać, a nie zamiatać sprawę pod dywan jak robił to ratusz. 

To jak wyglądała praca komisji doraźnej przypominać będziemy w kolejnych publikacjach.

 

Metropolia Bydgoska

Czwartek 22 października 2009 roku, ta data wpisała się w historię Bydgoszczy za sprawą inauguracji działalności przez stowarzyszenie ,,Metropolia Bydgoska”. Główna ideologia tej organizacji opierała się o dążenie do utworzenia metropolii z miastem centralnym Bydgoszczą z udziałem powiatów inowrocławskiego, nakielskiego, świeckiego i toruńskiego.

Do tej pory jedyną rozważaną opcją, popierają przez ratusz, była koncepcja dwumiasta z Toruniem.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu