Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZapal znicz Bohaterom

Zapal znicz Bohaterom

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 październik 2012 20:53

Na cmentarzu przy ulicy Kcyńskiej członkowie bydgoskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej rozdawali znicze i zachęcali do zapalenia ich 1 listopada na grobach bohaterów.

 

Przy ulicy Kcyńskiej spoczywa między innymi generał Aleksander Karnicki, bohater Bitwy Warszawskiej oraz jego syn Jerzy Karnicki, który zginął w katastrofie lotniczej. Na tym cmentarzu pochowano także wielu ,,Żołnierzy Wyklętych”, którzy zostali zamordowani przez władze komunistyczne po zakończeniu II wojny światowej. Ich pamięci poświęcona jest płyta umiejscowiona przy wejściu na cmentarz. Akcja będzie kontynuowana także w niedzielę od godziny 13.

 

Od soboty na tym cmentarzu trwa także kwesta kibiców Zawiszy Bydgoszcz, którzy zbierają pieniądze na kolejny etap renowacji grobu generała Karnickiego.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

  W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

  Etykiety: kolej
 • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas