Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNIK zbadał bydgoski sport

NIK zbadał bydgoski sport

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 28 październik 2012 21:50

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała miasta wojewódzkie pod względem finansowania sportu. Naszemu miastu zarzucono między innymi funkcjonowanie uchwał Rady Miasta, które zostały zakwestionowane przez wojewodę.

 

 

Kontrola dotyczy lat 2009-2010 oraz pierwszego półrocza roku 2011. Miastu Bydgoszczy zarzuca się między innymi brak kontroli zlecanych innym podmiotom zadań.  Przez długi czas prezydent naszego miasta nie powołał także Rady Sportu, co wymusza ustawa. Ten błąd został naprawiony dopiero w drugim półroczu 2011 roku.

 

Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej zakwestionowało także uchwałę Rady Miasta dotyczącą warunków postępowania w zakresie udzielania dotacji na rozwój sportu podmiotom niezależnym od sektora finansów publicznych.  Ponadto NIK zauważa, że część kwestionowanych przez wojewodę uchwał w trybie nadzoru nadal obowiązuje.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

  W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

  Etykiety: kolej
 • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas