Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoniec deskorolek na Placu Wolności?

Koniec deskorolek na Placu Wolności?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 październik 2012 18:09

Ewolucje młodych pod pomnikiem na Placu Wolności wpisały się już na dobre w krajobraz bydgoskiego śródmieścia. Młodzi się dobrze bawią, a mieszkańcy okolicznych kamienic narzekają na zakłócanie spokoju, w szczególności nocą. W środę radni będą głosować nad wprowadzeniem zakazu jazdy na deskorolkach.

 

O tym, że konflikt w sprawie młodzieży jeżdżącej na deskorolkach jest świadczy incydent jaki miał miejsce latem, gdy pod pomnikiem rozlany został olej samochodowy. Sprawców  formalnie nie wykryto, ale wszelkie podejrzenia kierowane były w stronę niezadowolonych z zachowania młodzieży mieszkańców.

 

W obronie osób zamieszkałych na śródmieściu stanął radny PiS Michał Krzemkowski, który wnioskował do prezydenta o wprowadzenie zakazu jazdy na deskorolkach w tym miejscu. Przez długie miesiące nie udało się tego zrobić z powodu ograniczeń prawnych. W środę ratusz chce zmienić regulamin Parku Kazimierza Wielkiego, który obowiązywał by także w okolicy pomnika.

 

W zamian młodzi ludzie mają mieć w przyszłości stworzoną infrastrukturę w rejonie Skweru Leszka Białego.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas