Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa UKW naukę rozpocznie prawie 4 tys. studentów

Na UKW naukę rozpocznie prawie 4 tys. studentów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 wrzesień 2014 08:53

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zakończył II etap rekrutacji na rok akademicki 2014/2015, który adresowany był głównie dla osób zdających w sierpniu poprawkowy egzamin maturalny. Naukę na UKW rozpocznie zatem w połowie tego tygodnia blisko 3900 studentów.

Władze uczelni przyznają, że jest to wynik lepszy niż prognozowano przed ogłoszeniem rekrutacji. Mimo niżu demograficznego, coraz większej emigracji na UKW studia rozpocznie mniej więcej tyle samo studentów co przed rokiem.

 

Do najpopularniejszych kierunków w tym roku należały psychologia, filologia angielska, pedagogika, bezpieczeństwo narodowe, administracja oraz wychowanie fizyczne. Dobrze wypadła również politologia 40+, gdzie o jedno miejsce walczyły 2,4 osoby. Dobrym wynikiem może pochwalić się również nowy kierunek – innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną.

 

Najwięcej studentów przyjęto na pedagogikę, bezpieczeństwo narodowe, administrację, wychowanie fizyczne, psychologię oraz informatykę.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego poczeka dodatkowo jeszcze na spóźnialskich. Osoby, które z różnych powodów nie wzięły udziału w rekrutacji mogą napisać do rektora podanie i istnieje duża szansa, że jeszcze w tym roku zostaną studentami.

 

Uroczysta inauguracja roku akademickiego odbędzie się w czwartek 2 października.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu