Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByć może mieszkańcy Łęgnowa będą przyłączeni do sieci MWiK na koszt miasta

Być może mieszkańcy Łęgnowa będą przyłączeni do sieci MWiK na koszt miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 październik 2014 10:28

Na wczorajszym potkaniu z mieszkańcami osiedla Łęgnowo-Wieś zastępca prezydenta Grażyna Ciemniak zadeklarowała, że wystąpi do Rady Miasta Bydgoszczy o sfinansowanie przyłączy wodociągowych. Oczekiwania mieszkańców w części będą zatem zrealizowane, choć bydgoski podatnik nie musi być takim rozwiązaniem zachwycony.

Mieszkańcy Łęgnowa-Wsi korzystają obecnie z sieci wodociągowej wybudowanej na koszt Zachemu kilkadziesiąt lat temu, jako rekompensaty za skażenie wód gruntowych. Po upadku Zachemu, który dostarczał im wodę pojawił się problem. Miasto zaproponowało, aby przełączyli się do sieci Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, co wiązało się z wydatkiem kilku tysięcy złotych od gospodarstwa domowego. Ta propozycja spotkała się z oporem społecznym i mieszkańcy oczekiwali, że wodociąg, z którego obecnie korzystają zostanie po prostu podłączony do miejskiej sieci, co wydaje się najprostszym rozwiązaniem.

 

W tej materii spotkali się jednak z oporem ze strony Urzędu Miasta, który twierdzi, że nie jest właścicielem tamtego wodociągu. Prezydent Ciemniak miała we wtorek zadeklarować, że rozważy taką możliwość. W przeciwnym przypadku jak wynika z deklaracji, bydgoszczanie zapłacą swoimi podatkami za wykonanie przyłączy do wszystkich nieruchomości w Łęgnowie-Wsi.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu