Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent ponosi koszty wojny ze Stowarzyszeniem Piłkarskim ,,Zawisza”

Prezydent ponosi koszty wojny ze Stowarzyszeniem Piłkarskim ,,Zawisza”

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 październik 2014 10:59

W sobotę do Bydgoszczy zawitała ,,Wielka Wioślarska o Puchar Brdy”, setki bydgoszczan, a w kulminacyjnych momentach nawet tysiące, oglądało zmagania na Brdzie. Gdy prezydent Rafał Bruski najlepszym wręczał puchary, na przeciwnym nabrzeżu zaczęły się pojawiać niezbyt wygodne dla niego hasła. Odbywało się to zgodnie z prawem, stąd też włodarz naszego miasta nie mógł z tą sprawą za wiele zrobić.

 

Bruski przestań gnębić dzieci z SP Zawisza - płótno takiej treści pojawiało się w momencie, gdy prezydent Bruski dekorował najlepszych zawodników. Nie było ono nigdzie zawieszone, lecz trzymała je grupa młodych ludzi w powietrzu, czyli w tym momencie nie dochodziło do żadnego wykroczenia. Na miejsce wezwano zwiększone siły policyjne, ale funkcjonariusze zbytnio nie mogli nic zrobić. Polskie prawo gwarantuje bowiem każdemu taką formę wyrażania poglądu.

 

Część osób widzących to zdarzenie zapewne pomyślała sobie – Kibole znowu się kompromitują (taki wizerunek tego środowiska zbudowała część mediów). Było jednak zapewne wielu, którzy się zastanawiało o co chodzi i po przyjrzeniu się sprawie w internecie doszła do wniosku, że zachowanie prezydenta wobec Stowarzyszenia Piłkarskiego bardziej może kompromitować go jako gospodarza miasta.

 

Prezydent musi się liczyć z tym, że tego typu formy protestu będą pojawiać się dość często na imprezach miejskich. Środowisko Zawiszy potrafi być bowiem przebiegłe. Prowadzenie wojen z dziećmi chcącymi trenować, w sytuacji, gdy boiska stoją właściwie puste, z kolei prezydentowi będzie ciężko wyjaśnić kibolami.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu