Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Mostowej zainstalowano tory tramwajowe

Na Mostowej zainstalowano tory tramwajowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 październik 2014 15:48

Co prawda ruch tramwajowy na Stary Rynek przez ulicę Mostową nie powróci, do 1974 roku funkcjonowała jednak w tym miejscu linia tramwajowa, stąd też na remontowanym obecnie moście im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego zamontowano symboliczny fragment torów. Ma on przypominać o funkcjonującej prawie 90 lat linii tramwajowej.

 

Ruch tramwajowy ulicą Mostową w kierunku Starego Rynku, a następnie ulicy Długiej odbywał się od 1888 roku. Linie zamknięto w 1974 roku, fragment torów na moście im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego pozostały do czasów współczesnych. Na ulicy Długiej postawiono w ostatnich latach z kolei zabytkowy tramwaj, który pełni rolę informacji turystycznej.

 

 

O pozostawienie torów na ulicy Mostowej wnioskowało Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu